Dostępność w Teatrze Horzycy

Wybierz obszar, który Ciebie interesuje:


Dostępność w Teatrze Horzycy

“Dostępność w Teatrze Horzycy” [wideo z tłumaczeniem na PJM i napisami]

W Teatrze im. Wilama Horzycy dążymy do pełnej dostępności.

W repertuarze znajdują się spektakle z audiodeskrypcją. Dążymy do wprowadzenia do repertuaru spektakli z tłumaczeniem na PJM i napisami. Mamy w ofercie warsztaty dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami. Organizujemy także zwiedzanie teatru z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na PJM. W obu budynkach funkcjonuje pętla indukcyjna. Osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na terenie Teatru z psem asystującym.

Potrzeby osób z niepełnosprawnością uwzględniamy w naszych działaniach artystycznych i edukacyjnych.


Pętla indukcyjna w Teatrze Horzycy

“Pętla indukcyjna” [wideo z tłumaczeniem na PJM i napisami]

W obu budynkach teatru zostały zamontowane pętle indukcyjne. W zabytkowym budynku Dużej Sceny osoby korzystające z aparatów słuchowych z przełączeniem na cewkę indukcyjną mogą skorzystać z pętli podczas zakupów biletów, w kasie oraz w trakcie oglądania spektakli na Dużej Scenie i scenie Foyer II piętra.

W budynku Sceny na Zapleczu funkcjonuje pętla indukcyjna na portierni, w Biurze Obsługi Widza oraz na scenie.

Aby podczas oglądania spektakli skorzystać z pętli indukcyjnej prosimy o wcześniejszy kontakt z koordynatorką dostępności Joanną Stoike – nr tel. 605 034 199.


Koordynatorka dostępności

“Koordynatorka dostępności” i “Wejście do teatru dla osób poruszających się na wózku” [wideo z tłumaczeniem na PJM i napisami]

W naszym teatrze koordynatorką dostępności jest Joanna Stoike. Można się z nią kontaktować w sprawie wydarzeń dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami. W ofercie mamy spektakle, warsztaty dla wszystkich grup wiekowych oraz zwiedzanie teatru. Kontakt: SMS/telefon: 605 034 199, e-mail: edukacja@teatr.torun.pl

Wejście do teatru dla osób poruszających się na wózku

Wejście do budynku Dużej Sceny dla osób poruszających się na wózku znajduje się od strony ul. Fosa Staromiejska (obok wejścia do kawiarni Wejściówka). Przy wejściu znajduje się domofon. Przy rezerwacji biletów prosimy o poinformowanie pracowników Biura Obsługi Widzów o potrzebie skorzystania z miejsca dla osoby poruszającej się na wózku.

Wejście do budynku Sceny na Zapleczu znajduje się od ul. Fosa Staromiejska. Scena na Zapleczu znajduje się na drugim piętrze. Można dostać się tam schodami lub windą, do której wejście znajduje się na zewnątrz budynku. Prosimy o telefon pod numer tel. 56 622 50 22 w celu uruchomienia windy.

Będziemy wdzięczni za współpracę oraz wszystkie uwagi i sugestie.


Audiodeskrypcja

Czym jest audiodeskrypcja w teatrze? [wideo z audiowstępem i napisami]

Audiodeskrypcja to dodatkowy opis słowny, który ułatwia osobom słabowidzącym i niewidomym odbiór spektaklu. Audiodeskrypcja nie zakłóca odbioru spektaklu. Będziesz ją słyszeć tylko wtedy, kiedy skorzystasz ze słuchawki. Lektor czyta opisy tego, co dzieje się na scenie, pomiędzy dialogami. Słuchawkę można też zawsze wyciszyć.

Jeżeli chcesz skorzystać audiodeskrypcji, osoba z obsługi widowni wskaże ci miejsce odbioru słuchawek. Miejsce to oznaczone jest żółtym banerem.

Dla grup zorganizowanych możemy zrealizować audiodeskrypcję w dogodnym terminie – kontakt do koordynatorki dostępności: Joanny Stoike nr tel.: 605 034 199


Teatr nasz tworzymy dostępny


Teatr w ramach projektu “Teatr nasz tworzył dostępny” zaprosił osoby niewidome, g/Głuche i poruszające się na wózku nie tylko na widownię, ale także na scenę, integrując wszystkich w działania teatralnych i artystycznych. Warsztaty “Pracownia relacji” angażowały uczestników poprzez działania teatralne i ruchowe, prowadzone przez twórców z niepełnosprawnością, co doprowadziło do stworzenia dostępnego spektaklu. Powstały uniwersalne wydarzenia oraz zwiększone zostały kompetencje pracowników teatru w obszarze dostępności. Przeprowadzono również audyt architektoniczny i dokonano małych inwestycji.

Teatr nasz tworzymy dostępny – podsumowanie projektu – [wideo z napisami]

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.