23 marca na scenie Foyer II piętra odbędzie premiera “Udręki życia” Hanocha Levina w reżyserii Evy Rysovej.

O spektaklu:

Druga nad ranem. Lewiwa smacznie śpi, ale Jona w udręce przewraca się z boku na bok. Małżeństwo z wieloletnim stażem uwiera ciasnota ich wspólnego życia.

Co zamroziło ich miłość? Dlaczego najlepiej wychodzi im wyrzucanie sobie wzajemnych uraz? Co na to ich sąsiad? Kto z tej trójki jest najbardziej samotny? A dlaczego nikt nie pyta o zdanie Ursusa maritimusa?

“Udręka życia” w reżyserii Evy Rysovej to egzystencjalna tragikomedia o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Bezkompromisowa i sprośna, ale również wzruszająca refleksja nad kondycją człowieka.

Spektakl powstaje w związku z 40-leciem pracy twórczej aktora Niko Niakasa na deskach Teatru Horzycy. Na scenie wystąpią również Karina Krzywicka – obchodząca w tym roku 40-lecie pracy twórczej oraz Paweł Tchórzelski – 38 lat na scenie.

Hanoch Levin, autor sztuki, to najważniejszy izraelski dramaturg polskiego pochodzenia. W 1935 roku jego rodzice wyemigrowali z Łodzi do Palestyny. Nazywany izraelskim Beckettem, w swojej twórczości krytykował działania Izraela, co wywoływało liczne kontrowersje.


Tłumaczenie: Agnieszka Olek
Reżyseria: Eva Rysová
Scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska
Światło: Karolina Gębska
Muzyka: Marcin Oleś
Akordeon: Marcin Oleś
Inspicjentka/suflerka: Izabela Smużny
Asystentka reżysera: Izabela Smużny

Wystąpią: Karina Krzywicka, Niko Niakas, Paweł Tchórzelski

GRAMY: 23-26 marca i 12-14 kwietnia


Sponsor:fot. Łukasz Piecyk
proj. Nika Tarnowska

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.