“Taki teatr” to najnowsza książka w dorobku Iwony Chmielewskiej, ilustratorki i twórczyni wydawanych na całym świecie autorskich picture booków. Jednocześnie publikacja jest debiutem literackim Pawła Kowalskiego, aktora Teatru Horzycy, który napisał poetycki tekst książki.


Opis książki:

Jest w teatrze coś z patrzenia w studnię.
Widzisz kawałek nieba, swoją twarz w lusterku wody.

Teatr ma swoją niewidzialną stronę. To tajemnicze postaci przemykające przez korytarze, magazyny pełne rekwizytów, ciemność tuż za kurtyną.

W teatrze czas płynie inaczej. Przeszłość łączy się z teraźniejszością, a sztuka ze wspomnieniami z dzieciństwa. Jak w naszym życiu zaczyna się teatr?

Iwona Chmielewska i i aktor Teatru Horzycy Paweł Kowalski z czułością opowiadają o tajemnicach teatru i emocjach, które budzi. „Taki teatr” to poetyckie obrazy i osobiste historie, które poruszą wyobraźnię młodszych i starszych.

Picture book został zainspirowany 100-leciem polskiej sceny dramatycznej oraz historią Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.


SPRZEDAŻ:
Książki są dostępne w sprzedaży online w cenie 39 zł:
https://teatr.torun.pl/produkt/taki-teatr-picturebook/

Odbiór osobisty w teatrze lub wysyłka w cenie 10 zł.

Publikację dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Logotypy Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

—-

Wydawca: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Iwona Chmielewska, Paweł Kowalski
Taki Teatr

Tekst: Paweł Kowalski, aktor Teatru Horzycy od 1993 roku

Koncepcja artystyczna i ilustracje: Iwona Chmielewska
Projekt graficzny i skład: Radek Staniec, Maria Szczodrowska, laureaci Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Młoda Polska – w 2020 roku
Fotoedycja: Daria Szadkowska ArtGraph
Druk i oprawa: ARTiS Poligrafia
Copyright © text by Paweł Kowalski, 2020Copyright © illustrations by Iwona Chmielewska, 2020Copyright © by Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, 2020

Kroje pisma: TT Hoves, TT Tunnels
Papier: Alto Naturel 150 g/m2; Geltex 115 LS | Panta
ISBN: 978-83-959762-1-6Toruń 2020

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.