Zdjęcie zrobione w lesie. Na leśnej ściółce leży kobieta.Opiera się rękoma o korzenie. Jest ubrana w złotą, błyszcząca sukienkę i różowe szpilki. Na włosach ma loki. Wokół niej leża duże plastikowe klocki. W tle różowa rzeźba przypominająca twarz. Rzeźba pokryta jest czarnymi rysunkami. W prawym górny rogu wypisani są twórcy spektaklu. W lewym dolnym rogu napis “Dropie”.

Natalka Suszczyńska

Dropie

Reżyseria: Marcin Liber

Scena na Zapleczu


FESTIWAL KONTAKT 2024

czwartek, 6 czerwca 2024 r. | godz. 18:00
piątek, 7 czerwca 2024 r. | godz. 20:00 – spektakl z audiodeskrypcją (czyta Wojciech Jaworski)

Teatr im. Wilama Horzycy (Scena na Zapleczu), pl. Teatralny 1 | Toruń 

słuchawki: angielski  


„Dropie” w reżyserii Marcina Libera to groteskowa komedia drogi, której bohaterka pracuje w bankomacie i mieszka w psiej budzie, potem mieszka w śmietniku, potem traci pracę w bankomacie i mieszka w lesie, potem nigdzie, potem zostaje artystką i mieszka z innymi artystami w piwnicy, potem w kiosku, potem w garażu, znowu nigdzie, a potem z tytułowymi ptakami z gatunku Otis tarda, które kiedyś wywalczyły Polsce wolność i niepodległość, a dziś znów wróciły do kraju, by ratować Polskę, naszą ojczyznę.

W potrójnej roli bohaterki występują Joanna Rozkosz, Julia Sobiesiak- Borucka i Weronika Krystek (gościnnie), a dziesiątki spotykanych przez nią postaci grają Grzegorz Wiśniewski, Igor Tajchamn i Adam Szustak (student IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie).

Autorką muzyki (wspólnie z Igorem Nikiforowem) jest Zuzanna Wrońska, nagrodzona Złotymi Lwami za muzykę do filmu „Silent Twins” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, autorem scenografii debiutujący w tej roli Maciej Salamon, gitarzysta i wokalista zespołu Nagrobki, autorem kostiumów i reżyserem świateł jest Mirek Kaczmarek, adaptację, na podstawie książki Natalki Suszczyńskiej pod tym samym tytułem, zrobił Michał Kmiecik.

Premiera: 24 czerwca 2023 r.
Czas trwania: 1 godz. 45 minut (bez przerwy)
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Trailer:


Podcast Ucho Horzycy:


Audiowstęp (opis scenografii i kostiumów):

Czytały: Joanna Rozkosz, Julia Sobiesiak-Borucka


Twórcy i twórczynie:

Reżyseria: Marcin Liber
Scenariusz: Michał Kmiecik
Scenografia: Maciej Salamon
Kostiumy, światła: Mirek Kaczmarek
Ruch sceniczny: Hashimotowiksa
Piosenki i muzyka: Zuza Wrońska i Igor Nikiforow

Występują:
Joanna Rozkosz
Julia Sobiesiak-Borucka
Weronika Krystek (gościnnie)
Adam Szustak (gościnnie)
Igor Tajchman
Grzegorz Wiśniewski

Inspicjentka-suflerka: Izabela Smużny


Wideo z sesji zdjęciowej i wideo z próby:


Recenzje:


Program:

Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Grafika informacyjna. Niebieskie tło. Po lewej duży symbol cudźysłowia. Napis - Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej
Grafika informacyjna. Po lewej orzeł z godła Polski. Napis - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logotyp Instytutu Teatralnego - dwukropek i znaka plusa. Napis instytut teatralny, gdzie zamiast i jest dwukropek, a zamiast t jest znak plusa. W prawym górnym rogu rok 2023.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.