Zapraszamy na uroczystość nadania Scenie na Zapleczu imienia Krystyny Meissner, która odbędzie się 12 czerwca o godz. 11:00

oraz na Zszywanie Europy – rozmowy dla Krystyny Meissner (12 czerwca, godz. 11:15-14:00 Scena na Zapleczu).

W 1991 roku Krystyna Meissner przedstawiała formułę nowego festiwalu w ten sposób: „Aktualnie istnieje potrzeba zszywania Europy, Wschodu z Zachodem”. Minęły ponad trzy dekady, a te słowa ponownie nabrały aktualności. Ich Autorki już z nami nie ma, lecz idea wyrażona w przededniu pierwszej edycji Kontaktu pozostała – dziś może wydawać się jeszcze trudniejszym wyzwaniem.

Zapraszamy na spotkanie z ludźmi teatru, których zawodowe ścieżki skrzyżowały się z Krystyną Meissner. Będziemy rozmawiali z jej współpracownikami oraz z artystami, których twórczości towarzyszyła. Wspólnie z dyrektorkami i dyrektorami festiwali teatralnych zastanowimy się natomiast nad tym, jak odpowiedzieć na dwa kryzysy – pandemiczny i wojenny – z którymi musimy się mierzyć. Jak w tej nowej sytuacji twórczo kontynuować działania, których pomysłodawczyni toruńskiego Kontaktu i wrocławskiego Dialogu była prekursorką?

W rozmowach wezmą udział:
Zenon Butkiewicz,
Piotr Cieplak,
Agata Grenda,
Piotr Gruszczyński,
Wojciech Majcherek,
Olga Nowakowska,
Jadwiga Oleradzka,
Aleksandra Semenowicz,
Bartosz Szydłowski,
Tomasz Kireńczuk (online),
Ewa Pilawska.

Moderator: Jan Karow

Wydarzenie w ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.