wróć

Repertuar na styczeń już dostępny!

Drodzy Widzowie!

Niech 2019 rok będzie rokiem pełnym teatru! Zachęcamy Was do zapoznania się z repertuarem styczniowym. Możecie sprawdzić go tutaj.

W styczniu zobaczymy „Pięć róż dla Jennifer” w reżyserii Marii Spiss. To świetna wiadomość zarówno dla wielbicieli spektaklu (wiemy, że niektórzy widzowie oglądają go po kilkanaście razy), jak i dla osób, które jeszcze do tej pory go nie widziały. Początek roku to doskonała okazja, by nadrobić zaległości.  

Styczeń będzie pełen zabawy i radości, ale nie zapominamy także o potrzebie refleksji. Zapraszamy na wzruszający spektakl „Józef i Maria”, który powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.

Na deski teatru powróci „#ciemność” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego i Pawła Paszty. Na ten dynamiczny, pełen popkulturowych nawiązań spektakl zapraszamy młodzież i dorosłych, dla których ważny jest temat odpowiedzialności za świat.

Fanów spektaklu muzycznego „Noc w kosmosie” w reżyserii Łukasza Czuja zabierzemy w styczniu w muzyczną podróż do słynnego niegdyś w Toruniu Hotelu Kosmos. Usłyszymy tam niezapomniane hity sprzed lat w wykonaniu naszego zespołu z muzyką na żywo. 

Buntować się czy się nie buntować? – między innymi takie pytanie stawia sobie toruński Hamlet. Styczeń to kolejna szansa, by zobaczyć doskonale przyjętego przez publiczność „Hamleta” w reżyserii Pawła Paszty. A widzów, którzy chcą jeszcze bardziej zgłębić tematy spektaklu i doświadczyć działania na scenie, zapraszamy na warsztaty teatralne „Między Hamletem a Chórem Duchów”, które 17 stycznia poprowadzi Paweł Paszta.

Zaglądanie w głąb siebie i potrzeba empatii – to jedne z głównych tematów „Dziadka do orzechów. Nowych historii” w reżyserii Darii Kopiec – tegorocznej zdobywczyni Lauru Konrada, nagrody przyznawanej w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”. Na spektakl inspirowany „Dziadkiem do orzechów” E.T.A. Hoffmanna i historiami seniorów zapraszamy widzów od 16 roku życia. 24 stycznia odbędzie się premiera studencka spektaklu, po której zapraszamy na debatę „Czy w teatrze wszystko wolno?”. Na pewno będzie to gorąca i ważna dyskusja.

Na scenie pojawi się także komediodramat  „Napis”, za którego reżyserię Paweł Paszta otrzymał Nagrodę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dla autorów największego wydarzenia artystycznego sezonu 2016/2017 w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Miłośnicy Szekspira będę mogli w styczniu w styczniu zobaczyć nie tylko „Hamleta”, ale i „Poskromienie złośnicy”.

6 stycznia zapraszamy na Salon Poezji, podczas którego usłyszymy najpiękniejsze wiersze Haliny Poświatowskiej w interpretacji Joanny Trzepiecińskiej i aktorów Teatru.

Nowe skecze, monologi, piosenki – kabaret literacki Loża Kopernika powraca w styczniu z zupełnie nowym programem i w nieco zmodyfikowanej formule. Tym razem inspirujemy się bliską nam wszystkim rzeczywistością lokalną.

Nie zabraknie także lubianej przez widzów Niedzieli w Teatrze, która w styczniu odbywa się tuż przed pięknym świętem – Dniem Babci i Dziadka. Zapraszamy na wspólne śniadanie i warsztaty artystyczne z kostiumem w roli głównej.

Do zobaczenia w Teatrze!