Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

poszukuje kandydata na stanowisko: Zastępca/czyni głównego księgowego

miejsce pracy: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Poszukujemy osoby posiadającej wiedzę i doświadczenie w zakresie księgowości.

Oferujemy:

  • stałą pracę w wymiarze pełnego etatu w placówce kultury z ponad stuletnią tradycją,
  • kreatywne miejsce pracy dające możliwość rozwoju zawodowego,
  • pracę w doświadczonym, zgranym zespole,
  • stałe wynagrodzenie,
  • świadczenia socjalne.

Wymagania:

  • minimum wykształcenie licencjackie preferowane ekonomiczne,
  • doświadczenie na stanowisku z zakresu pełnej księgowości – 2 lata,
  • znajomość ustawy o rachunkowości,
  • szeroka wiedza teoretyczna i praktyczna z obszaru księgowości i podatków,
  • znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel),
  • dobra organizacja pracy i dokładność w realizacji zadań,
  • wysoka kultura osobista i komunikatywność,
  • odpowiedzialność i samodzielność w działaniu,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • dyspozycyjność,
  • chęć podnoszenia kwalifikacji i rozwoju,

Zakres obowiązków:

  • Sporządzanie okresowe sprawozdania GUS jak i jednostki nadrzędnej,
  • Weryfikacja i ewidencja dokumentów księgowych – księgowanie faktur zakupu, wyciągów bankowych, rozliczeń międzyokresowych kosztów i amortyzacji,
  • Sprawdzanie listy płac wynagrodzeń pod względem formalnym i rachunkowym
  • Sprawdzanie miesięcznych raportów ze sprzedaży biletów,
  • Uzgadnianie rozrachunków i sald kont.
  • Nalicza i rozlicza ZFŚS,
  • Nalicza i terminowo przekazuje obowiązujące podatki. Sporządzanie JPK, deklaracji podatkowych i dokumentacji podatkowej (CIT, VAT)
  • Wystawia i księguje faktury własne, obsługuje i rozlicza kasę fiskalną w dziale księgowości, oraz raporty fiskalne okresowe z pozostałych kas fiskalnych.
  • Uzgadnia stany ilościowe materiałów, towarów kartotek materiałowych wg wydruku komputerowego z kartotekami magazynowymi, na dzień inwentaryzacji.
  • Księguje faktury zakupu środków trwałych, prowadzi ich ewidencję, rozlicza miesięczne umorzenie i amortyzację,
  • Bieżąca współpraca z in. komórkami organizacyjnymi
  • Monitoruje zmiany w przepisach podatkowych, rachunkowych i dyscyplinie finansowej.

Oferty (CV, list motywacyjny) prosimy składać do dnia 15 grudnia 2023 r. do godz. 10:00 w formie pisemnej w zaklejonych kopertach w Sekretariacie Teatru lub przesłać na adres e-mail: aneta.pokorzynska@teatr.torun.pl z dopiskiem „Aplikacja na stanowisko z-ca głównego księgowego”

Wymagane dokumenty aplikacyjne powinny być opatrzone klauzulą :

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2019, poz. 11781 z późn.zm.) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Klauzula informacyjna – RODO) zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz uchyleniem dyrektywy 95/46/WE”