Przedostatni dzień Kontaktu rozpoczął się od spotkań studentów. O procesie twórczym rozmawiali z Łukaszem Kosem.

Wtorek był intensywnym dniem, a to za sprawą granych 3 spektakli w 3 różnych lokalizacjach.

O 17:00 na Arenie Toruń “Twarzą w twarz” w reż. Mai Kleczewskiej. Spektakl opiera się na scenariuszu filmu Ingmara Bergmana i przeprowadził widzów przez proces przemiany.
Po spektaklu odbyło się spotkanie z twórcami.

W czasie trwania spektaklu na Scenie na Zapleczu o 18:00 rozpoczął się pierwszy z dwóch pokazów “Ćwiczeń stylistycznych”. Reżyserka – Eva Rysová zabrała wraz obsadą całą widownie w nieprzewidywalną podróż linią “S”.

Na koniec dnia, na 21:00 festiwal przeniósł się na scenę w CKK Jordanki. Tam widzowie obejrzeli spektakl/eksperyment społeczny “Bros”. Romeo Castelluci do spektaklu potrzebował lokalnie zrekrutować 23 statystów, którzy wykonywali polecenia zasłyszane w swoich słuchawkach. Po spektaklu odbyło się spotkanie z twórcami, które przeniosło się dalej do Wejściówki.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. „Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II”

Fot. Wojtek Szabelski

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.