Festiwalowy weekend rozpoczął się od dwóch spotkań studentów z reżyserami. Pierwsze z Aleksandrą Jakubczak w kontekście spektaklu “Cholernie mocna miłość” i specyfiki pracy z aktorami nad trudnym tematem. Drugie z dyrektorem Łukaszem Czujem w kontekście drogi młodego reżysera do teatru.

W sobotę w CKK Jordanki odbyły się również targi – Nowoczesne multimedia w teatrze – realizowane formie pokazów. W Kinie Centrum | CSW w Toruniu o godz. 15:00 wydarzenie towarzyszące – prezentacja filmów biograficznych o Eimuntasie Nekrošiusie. Na miejscu odbyło się również spotkanie z reżyserem obu dokumentów Audroniusem Liugą, dyrektorem Valstybinis jaunimo teatras w Wilnie.

Tym razem wystawiony został jeden spektakl. Na Arenie Toruń można było obejrzeć “Trzy smutne sztuki” w reż. Radu Afrimna. Produkcja Teatrul National „Vasile Alecsandri” z Rumunii jest na podstawie trzech dramatów Maurice’a Maeterlincka – IntruzSiedem królewienWnętrze“. Po spektaklu odbyło się spotkanie z twórcami.

Tuż po zakończeniu spotkania, o 21:00 w klubie festiwalowym Wejściówka odbyło się pierwsze silent disco w budynku Teatru! Po wypożyczeniu słuchawek, każdy mógł wybrać jeden z 3 kanałów przygotowanych przez dj MWM. Dzięki dużym zasięgom słuchawek impreza była zarówno w klubie, jak i pod teatrem.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. „Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II”.

Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.