Program MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TEATRALNEGO KONTAKT 22-28 MAJA 2010
22 MAJA (SOBOTA)
Państwowy Akademicki Teatr im. Jewgienija Wachtangowa (Moskwa/Rosja) Antoni Czechow Wujaszek WaniaReżyseria: Rimas Tuminas
Teatr im. Wilama Horzycy (Duża Scena), Plac Teatralny 1 Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej(Kraków/Polska) Werter wg Johanna Wolfganga Goethego „Cierpienia młodego Wertera” Reżyseria: Michał Borczuch
23 MAJA (NIEDZIELA)
Teatr Węgierski w Cluj Cluj/Rumunia András Visky Urodzony na nigdy Reżyseria: Gabor Tompa
Karbido (Wrocław/Polska) Stolik Reżyseria: Karbido
Teatr RO (Rotterdam/Holandia) Matki Reżyseria: Alize Zandwijk
24 MAJA (PONIEDZIAŁEK)
Przedsiębiorstwo Żeglugowe Sputnik –Instytut Badań nad Teatrem Współczesnym i Zachowaniami – Laboratorium(Budapeszt/Węgry) Blokowe historie Reżyseria: Viktor Bodó
25 MAJA (WTOREK)
Teatr Nowy (Ryga/Łotwa) Marta z Błękitnego Wzgórza Reżyseria: Alvis Hermanis
Teatr Narodowy (Warszawa/Polska) Sławomir Mrożek Tango Reżyseria: Jerzy Jarocki
26 MAJA (ŚRODA)
Pansori Project ZA (Seul/Korea Południowa) Jaram LEE Pansori Brecht – SACHEON-GA wg „Dobrego człowieka z Seczuanu” Bertolta Brechta Reżyseria: In Woo NAM
Teatr im. Wilama Horzycy (Toruń/Polska) Caritas. Dwie minuty ciszy Idea i realizacja: Lies Pauwels
27 MAJA (CZWARTEK)
Teatr Nowy (Ryga/Łotwa) Vilis Daudziņš Dziadek Reżyseria: Alvis Hermanis
Teatr im. Stefana Żeromskiego (Kielce/Polska) Bernard-Marie Koltés Samotność pól bawełnianych Reżyseria:Radosław Rychcik
28 MAJA (PIĄTEK)
Teatr Państwowy w Dreźnie/Rimini Protokoll (Berlin/Niemcy) Vùng biên gió’i Realizacja: Helgard Haug i Daniel Wetzel
Schaubühne am Lehniner Platz Berlin/Niemcy Mark Ravenhill Cięcie Reżyseria: Thomas Ostermeier 1
Państwowy Akademicki Teatr im. Jewgienija Wachtangowa (Moskwa/Rosja) Antoni Czechow Wujaszek WaniaReżyseria: Rimas Tuminas
Teatr im. Wilama Horzycy (Duża Scena), Plac Teatralny 1 Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej(Kraków/Polska) Werter wg Johanna Wolfganga Goethego „Cierpienia młodego Wertera” Reżyseria: Michał Borczuch
23 MAJA (NIEDZIELA)
Teatr Węgierski w Cluj Cluj/Rumunia András Visky Urodzony na nigdy Reżyseria: Gabor Tompa
Karbido (Wrocław/Polska) Stolik Reżyseria: Karbido
Teatr RO (Rotterdam/Holandia) Matki Reżyseria: Alize Zandwijk
24 MAJA (PONIEDZIAŁEK)
Przedsiębiorstwo Żeglugowe Sputnik –Instytut Badań nad Teatrem Współczesnym i Zachowaniami – Laboratorium(Budapeszt/Węgry) Blokowe historie Reżyseria: Viktor Bodó
25 MAJA (WTOREK)
Teatr Nowy (Ryga/Łotwa) Marta z Błękitnego Wzgórza Reżyseria: Alvis Hermanis
Teatr Narodowy (Warszawa/Polska) Sławomir Mrożek Tango Reżyseria: Jerzy Jarocki
26 MAJA (ŚRODA)
Pansori Project ZA (Seul/Korea Południowa) Jaram LEE Pansori Brecht – SACHEON-GA wg „Dobrego człowieka z Seczuanu” Bertolta Brechta Reżyseria: In Woo NAM
Teatr im. Wilama Horzycy (Toruń/Polska) Caritas. Dwie minuty ciszy Idea i realizacja: Lies Pauwels
27 MAJA (CZWARTEK)
Teatr Nowy (Ryga/Łotwa) Vilis Daudziņš Dziadek Reżyseria: Alvis Hermanis
Teatr im. Stefana Żeromskiego (Kielce/Polska) Bernard-Marie Koltés Samotność pól bawełnianych Reżyseria:Radosław Rychcik
28 MAJA (PIĄTEK)
Teatr Państwowy w Dreźnie/Rimini Protokoll (Berlin/Niemcy) Vùng biên gió’i Realizacja: Helgard Haug i Daniel Wetzel
Schaubühne am Lehniner Platz Berlin/Niemcy Mark Ravenhill Cięcie Reżyseria: Thomas Ostermeier 1