Polecamy walentynkową randkę w teatrze. Z tej okazji proponujemy rabat. Na hasło WALENTYNKI kupicie bilety na “Don Juana” w niedzielę 18 lutego w cenie 40 zł – promocja działa online w kasie i BOW.

Rezerwacje: tel. 56 622 55 97; 56 622 30 70.

Don Juan Molièra to komedia, która w pięciu aktach studiuje odcienie hipokryzji i cynizmu. Twórcy spektaklu przyglądają się tym dwóm cechom w medialno-politycznej rzeczywistości. Rozpracowują pejzaż, w którym porusza się współczesne społeczeństwo, by opowiedzieć nowoczesnego Don Juana.

Inspiracje spektaklu zaczynają się w sztuce dawnej – od malarstwa Albrechta Durera po Śmierć Marata Jacquesa-Louisa Davida, a kończą na współczesnym kinie Quentina Tarantino czy Paolo Sorrentino.

Don Juanie w reżyserii Michała Kotańskiego zderzają się religia, obyczajowa rewolucja i polityka, a w centrum tej areny staje tytułowy bohater – uwspółcześniony, ale wciąż pozostający duchowym spadkobiercą oryginału.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.