8 lipca o godz. 19:00 odbędzie się premiera “Ośmiu kobiet” w reżyserii Adama Orzechowskiego, po której nastąpi uroczysta Gala Wilamy 2019. Nagrody zostaną wręczone w czterech kategoriach: Edukacja teatralna, Przyjaciel teatru i Mecenas teatru oraz Najpopularniejsza aktorka lub najpopularniejszy aktor Teatru im. Wilama Horzycy. W tej kategorii nagrodę przyznaje publiczność, która wybiera (w drodze głosowania) swojego faworyta.

Sponsorzy wieczoru:


O spektaklu:

Duży dom na odludziu, a w nim osiem kobiet i martwy pan domu – tak zaczyna się ta czarna komedia. Do sprawcy zbrodni nie prowadzą jednak żadne ślady, zatem klasyczne pytanie – kto zabił?! – zawęża się do najbliższych mężczyźnie kobiet.

Żona, kochanka, siostra, córki… Każda z nich ma swoją historię do opowiedzenia i sekrety do ukrycia. Każda również ma motyw zbrodni. W trakcie śledztwa napięcie rośnie: na jaw wychodzą rodzinne tajemnice i skomplikowane relacje miłosne, a bohaterki buntują się przeciwko narzuconym im oczekiwaniom.

Osiem wyrazistych kreacji aktorskich, kryminalna zagadka, skrywane uczucia, które wychodzą na jaw i czarny humor to najważniejsze elementy spektaklu, który w Teatrze Horzycy wyreżyserował Adam Orzechowski.

Huit femmes, przeł. Jakub Rotbaum

Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Dramaturgia: Anna Wakulik

Wystąpią:

Małgorzata Abramowicz
Ada Dec
Maria Kierzkowska
Matylda Podfilipska
Joanna Rozkosz
Julia Szczepańska
Jolanta Teska
Agnieszka Wawrzkiewicz

Inspicjent/sufler: Alicja Garstecka

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.

zapisz się