wróć

Szukamy używanych mebli/materiałów remontowych przy działaniu artystyczno-społecznym

 

Szukamy używanych mebli / materiałów remontowych przy działaniu artystyczno-społecznym na dawnych Koszarach ułańskich przy ul. Mickiewicza.Jeśli chcesz oddać, którąś z poniższych rzeczy, napisz do nas (k.pagowska@teatr.torun.pl)!– łóżko/wersalka dwuosobowa /narożnik

– drzwi lewe wejściowe o wymiarach 95 x 200 cm (lub mogą być całe drzwi z futryną i to już mogą być 90, 80, a nawet 70cm)

– płyta OSB (lub sklejka) 18 lub 25 mm o wymiarach: 2 x 1m lub większa

– drewniane belki co najmniej 2m, o rozmiarach od 3x6cm wzwyż

– 4 europalety

– farba biała do malowania ścian

– lampki nocne lub lampy stołowe

– wojskowa siatka maskująca

– meblościanka

– dywan„Pokój do remontu” to działanie, które łączy sztukę ze sprawami społecznymi.W ramach projektu „Mazagan – inspiracje” dwójka artystów-animatorów spotyka się ze społecznością mieszkających dawnych Koszar ułańskich przy ulicy Mickiewicza. Ich celem jest wspólne twórcze działanie z mieszkańcami i mieszkankami.To jak Kasia i Arek opowiadają o swoim projekcie:

Działania rozpoczęliśmy w lipcu od spotkań z kobietami, bo z naszych obserwacji to one są główną siłą tego miejsca. W toku rozmów uznaliśmy, że to problemy związane z warunkami mieszkaniowymi i ekonomicznymi wybijają się tu ponad inne.Tak powstał pomysł na działanie „Pokój do remontu” – wspólnie z mieszkankami projektujemy ich pokoje, a potem je remontujemy. W między czasie zbieramy ich historie, słuchamy opowieści o domu. Finał naszych działań odbędzie się 21 września, kiedy każdy z pokojów zamieni się na kilka godzin w muzeum. To rodzaj osobistej wystawy, na którą mieszkanki zaproszą do swoich domów.

Zgłosiły się do nas dwie kobiety – Kasia i Bogusia z kompletnie różnymi historiami.Kasia jest samotną mamą z dwójką dzieci i wspólnie tworzymy kącik dla jej synka. To niebywale ciepła i silna kobieta.

Pani Bogusia nazywana przez sąsiadów „babcią koszarową” to starsza pani, która na Koszarach mieszka już ponad 20 lat w jednym pokoju, bez prądu i łazienki, w bardzo złych warunkach. Panią Bogusię do działania zachęcili sąsiedzi, którzy zadeklarowali pomoc w działaniu.Projekt Mazagan-inspiracje dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.