piosenki Wojciecha Młynarskiego

W co się bawić?

Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski

Premiera: 16 czerwca 2018 roku


Uwaga, ze względu na obowiązujące obostrzenia sprzedać biletów na ten spektakl odbywa się poprzez kasę biletową (tel. 56 622 30 70) oraz Biuro Obsługi Widzów (tel. 56 622 55 97)

W co się bawić?

Piosenki Wojciecha Młynarskiego nie starzeją się, są uniwersalne i wciąż aktualne. Wiele jego utworów znalazło swoje stałe miejsce w kanonie polskiej piosenki. Niezapomniane interpretacje Mistrza na nowo odkrywają kolejne pokolenia. Na nowo spojrzeli na nie toruńscy aktorzy i muzycy. Akcja spektaklu toczy się podczas wieczorku zapoznawczego w nowo otwartym uzdrowisku. Nie jest to kolejny zwykły obiekt rekreacyjny, ale… uzdrowisko dusz, w którym podstawowym środkiem terapeutycznym są piosenki Wojciecha Młynarskiego.
W nastrojowym i tajemniczym miejscu widzowie zasiądą przy stolikach, by przy kawie lub herbacie posłuchać dobrze znanych utworów takich jak: „Jesteśmy na wczasach”, „Bynajmniej”, „Dziewczyny bądźcie na nas dobre na wiosnę”, „Piosenka starych kochanków”, „Nie umiałem tak ładnie”, Przedostatni walc” …
Satyryczne ostrze autora będzie wciąż skłaniać do refleksji, ale jak zapewniają realizatorzy, aura uzdrowiska sprawi, że każdy z kuracjuszy, czyli widzów poczuje kojący wpływ lirycznych piosenek Młynarskiego i przynajmniej na dwie godziny oderwie się od otaczającej nas rzeczywistości. Będzie zabawnie, wesoło, śmiesznie, ale nie tylko. Bo kiedy jest tylko śmiesznie to może być niewesoło.

Zachęcamy do przyjścia pół godziny przed spektaklem, gdyż będzie na Państwa czekał bar. Usiądźmy, napijmy się pysznej kawy lub herbaty, porozmawiajmy, oderwijmy się od codzienności. Celebrujmy wspólnie wieczór!

Mile widziane są stroje wieczorowe. Drogie Panie! Może macie w szafach sukienki, o których założeniu marzycie, ale czekacie na wyjątkową okazję? Drodzy Panowie! Może macie garnitur, w którym czujecie się najlepiej, ale wybieracie go wyłącznie na szczególne wyjścia? Spektakl „W co się bawić?” jest właśnie taką wyjątkową okazją!

Spektakl powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.


W co się bawić? 

Piosenki Wojciecha Młynarskiego 

pomysł i reżyseria: Grzegorz Wiśniewski  

scenografia: Grzegorz Policiński 

kostiumy: Grupa Mixer 

ruch sceniczny: Arkadiusz Walesiak 

aranżacja: Igor Nowicki 

producent: AGA WAR 

występują: 

Matylda Podfilipska 

Julia Sobiesiak 

Paweł Kowalski 

Arkadiusz Walesiak 

Grzegorz Wiśniewski 

Zespół muzyczny pod kierownictwem Igora Nowickiego 


inspicjentka-suflerka – Alicja Kostrzewska 

Fotografie: Wojtek Szabelski

Czas trwania: 2 godziny (z przerwą)

Sponsorzy spektaklu:

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości raz w miesiącu, prezentując repertuar i nowości w ofercie teatru, a także atrakcyjne zniżki dla subskrybentów.

zapisz się

Instytucja kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego