William Shakespeare

Poskromienie złośnicy

Reżyseria: Justyna Celeda

Premiera: 11 marca 2017, Duża Scena


Piękna i otoczona wianuszkiem wielbicieli Bianka, nie wyjdzie za mąż, dopóki jej siostra, Katarzyna, określana mianem piekła wcielonego, nie stanie na ślubnym kobiercu. Z tego powodu podstarzali konkurenci o serce Bianki i ich sprytni słudzy, wymyślają szereg intryg i doprowadzają do coraz bardziej groteskowych sytuacji.

Gdy na horyzoncie pojawia się jedyny odważny kandydat na męża dla złośnicy, jedno jest pewne – z tego spotkania rozpęta się prawdziwa burza. Katarzyna – buntowniczka – staje do pojedynku z bezkompromisowym Petruchiem. Czy w tej walce żywiołów znajdzie się miejsce na miłość?


William Shakespeare Poskromienie złośnicy
Przekład: Stanisław Barańczak
Reżyseria: Justyna Celeda

Scenografia: Grzegorz Małecki
Muzyka: Wojciech Król
Ruch sceniczny: Zbigniew Szymczyk

Fotografia: Wojtek Szabelski

Udział biorą: Małgorzata Abramowicz, Maria Kierzkowska, Anna Magalska, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Teresa Stępień-Nowicka, Jolanta Teska, Agnieszka Wawrzkiewicz, Jarosław Felczykowski, Mirosław Guzowski (gościnnie), Łukasz Ignasiński, Niko Niakas, Grzegorz Wiśniewski.

Czas trwania: 2 godziny 15 minut (z przerwą)

Recenzje:

„Już pierwsze sceny przedstawienia Celedy pokazują, że reżyserce udało się całkiem zgrabnie odejść od szowinistycznych tonów Poskromienia złośnicy, zachowując jednocześnie lekkość i dowcip oryginału. Szekspirowskie frazy wypowiadane przez męskich bohaterów kurczą się, ich radykalny charakter zamienia się w śmieszność, czasem podszytą desperacką próbą maskowania własnej słabości.”

Anna Jazgarska, teatralny.pl

Szekspir w slapstickowej konwencji, Anita Nowak

Jędze, anielice i ich zalotnicy, Mirosława Kruczkiewicz, Nowości

Shakespeare’s Hotel, Anna Jazgarska, teatralny.pl

Kobieta należycie poskromionaMarek Baran, Gazeta Świętojańska

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.

zapisz się