wróć

Repertuar na marzec już dostępny

Drodzy Widzowie!

Przedstawiamy repertuar na marzec – miesiąc, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Możecie sprawdzić go tutaj. 

Przed nami kolejna premiera! Tym razem będzie to „Wróg się rodzi” – spektakl o fenomenie Radia Maryja, które od blisko 30 lat wpływa na mentalność swoich słuchaczy oraz procesy społeczne i kulturowe. Reżyseruje Aneta Groszyńska. Scenariusz napisał Marcin Kącki.

Zapraszamy na premierę studencką „Aktorów prowincjonalnych” w reżyserii Damiana Josefa Necia, która odbędzie się 26 marca. Dla studentek i studentów przygotowaliśmy specjalną ofertę: bilety w promocyjnej cenie 15 zł. Liczba biletów jest ograniczona, więc warto je zarezerwować już teraz. Po spektaklu odbędzie się debata „Czy sztuka powinna zajmować się polityką?”. Liczymy na gorącą i ważną dyskusję.

Zagramy „Hamleta” w reżyserii Pawła Paszty –  historię bohatera, który… nie chce być bohaterem. Spektakl odsłania fascynujące kulisy Teatru Horzycy, przejmująca muzyka łączy się z odgłosami Torunia, a partie Chóru wzruszają.

 „#ciemność” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego/Pawła Paszty to spektakl o człowieku poszukującym swojego miejsca w skomplikowanej, dynamicznej rzeczywistości, którą rządzą słowa i obrazy. Intrygująca scenografia, energetyczna muzyka (m.in. z gier komputerowych), popkulturowe nawiązania – te aspekty spektaklu zwracają uwagę młodzieży, ale przypadną do gustu także dorosłym.

Gdzie warto spędzić Dzień Kobiet? W Teatrze Horzycy! Czas więc na kolejny wybór: kabaret literacki Loża Kopernika czy spektakl „Pięć róż dla Jennifer”? Niezależnie od decyzji na pewno będzie to udany wieczór.

W marcu zagramy dwa spektakle muzyczne: „W co się bawić?” oraz „9 x John L.”. To dobra wiadomość dla wielbicieli talentu wokalnego naszych aktorek i aktorów.

Na scenę powróci „Natan mędrzec” – refleksyjny spektakl o potrzebie dialogu ponad podziałami.

 „Dziadek do orzechów. Nowe historie” dla wielu widzów stał się ważnym, poruszającym doświadczeniem. W marcu oprócz spektakli odbędą się warsztaty „Opowieści ukryte w ciele”. Działania choreograficzno-ruchowe będą okazją do poznania metod, którymi pracowali twórcy. Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia.

30 marca po premierze spektaklu „Wróg się rodzi” odbędzie się gala rozdania Wilamów. Gorąco zachęcamy do głosowania na ulubioną aktorkę/ulubionego aktora. Jest jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji.

Bogatemu repertuarowi towarzyszy program wydarzeń okołoteatralnych. Przed nami Niedziela w Teatrze, czyli wspólne śniadanie z niespodzianką. Seniorki i seniorów zapraszamy na kolejne spotkanie Teatralnej Akademii Seniora. Tym razem porozmawiamy o polityczności teatru i polityce w teatrze. Przypominamy też o programie Teatr i Rodzina. Podczas gdy rodzice/opiekunowie oglądają spektakl, dzieci twórczo spędzają czas na warsztatach pod opieką doświadczonego animatora. Najbliższy TiR odbędzie się w sobotę, 9 marca.  

Bilety na spektakle można rezerwować w Biurze Obsługi Widzów (tel.: 56 622 55 97; 56 654 90 74) oraz Kasie Teatru (56 622 30 70). W przypadku pytań o działalność edukacyjną Teatru prosimy o wysłanie maila na adres edukacja@teatr.torun.pl

Do zobaczenia w Teatrze!