wróć

Repertuar na luty już dostępny!

Drodzy Widzowie!

Z radością przedstawiamy repertuar na luty 2019. Możecie sprawdzić go tutaj.

W lutym pożegnamy dwa duże spektakle: „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Justyny Celedy oraz „Roberto Zucco” w reżyserii Leny Frankiewicz. Jeśli jeszcze nie widzieli Państwo tych tytułów, warto nadrobić zaległości.

W lutym czekamy na teatralne święto, czyli premierę! Tym razem będą to „Aktorzy prowincjonalni” na podstawie scenariusza filmowego Agnieszki Holland i Witolda Zatorskiego, „Wyzwolenia” Stanisława Wyspiańskiego oraz improwizacji aktorów. Spektakl reżyseruje Damian Josef Neć. Twórcy spektaklu ironicznie i krytycznie przyglądają się środowisku artystycznemu i pytają o sprawczość sztuki. Jaka jest jej moc w czasach, w których demony nacjonalizmu i ksenofobii wychodzą na światło dzienne?

W lutym polecamy Państwa uwadze „Skrzywienie kręgosłupa” w reżyserii Karoliny Kirsz  – przewrotny i przerażająco aktualny komediodramat o lęku.

Na deski teatru powróci brawurowo zagrane „Tango” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Twórcy dynamicznego spektaklu  zastanawiają się, co ,,Tango” może powiedzieć o współczesnej Polsce i procesach, jakie w niej zachodzą.

Monodram Anny Magalskiej „9 x John L.” zyskał już grono wielu wiernych fanów. Luty to kolejna szansa, by wraz z aktorką wyruszyć muzyczną podróż i poznać różne twarze Johna Lennona. Warto zaznaczyć, że w lutym jeden ze spektakli zagramy z audiodeskrypcją, co pozwoli osobom niewidomym w pełni uczestniczyć w wydarzeniu.  

Toruń żąda dostępu do morza! Zapraszamy na program kabaretu literackiego Loża Kopernika, który dotyka rzeczywistości lokalnej, dzielnic Torunia, miejskich opowieści i kultowych, toruńskich postaci. 

Lutowej Niedzieli w Teatrze towarzyszy hasło „Niech żyje miłość!”. Zaproście na śniadanie w Teatrze tych, których kochacie: partnerki, partnerów, rodzinę, przyjaciół. Podczas warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych wykonamy piękne, pełne czułych słów kartki. To doskonały prezent na walentynki i… każdy kolejny dzień roku.

Rusza nowy projekt Teatru Horzycy! Zapraszamy seniorki i seniorów do udziału w Teatralnej Akademii Seniora. Zajęcia będą doskonałą okazją, by lepiej poznać język współczesnego teatru. Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 lutego, a jego temat przewodni brzmi: „Ciało to nasz materiał. O nagości w teatrze”.

Twórcy spektaklu „Mazagan. Miasto” (premiera: kwiecień 2019) zapraszają na wyjątkowe warsztaty. Będą one ważnym etapem w procesie powstawania spektaklu, a poruszane podczas nich tematy dotyczą domu i miasta.

Do zobaczenia w Teatrze!