Premiera „Poskromienia złośnicy” już 11 marca!

Premiera sztuki Williama Shakespeare’a „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Justyny Celedy już 11 marca o godz. 18.00 na Dużej Scenie! Tuż po spektaklu zapraszamy na galę wręczenia WILAMÓW 2016 – poznamy laureatów statuetki w trzech kategoriach: Przyjaciel Teatru, Edukacja teatralna, Najpopularniejsza Aktorka lub Aktor 2016 roku.


Piękna i otoczona wianuszkiem wielbicieli Bianka, nie wyjdzie za mąż, dopóki jej siostra, Katarzyna, określana mianem piekła wcielonego, nie stanie na ślubnym kobiercu. Z tego powodu podstarzali konkurenci o serce Bianki i ich sprytni słudzy, wymyślają szereg intryg i doprowadzają do coraz bardziej groteskowych sytuacji.

Gdy na horyzoncie pojawia się jedyny odważny kandydat na męża dla złośnicy, jedno jest pewne – z tego spotkania rozpęta się prawdziwa burza. Katarzyna – buntowniczka – staje do pojedynku z bezkompromisowym Petruchiem. Czy w tej walce żywiołów znajdzie się miejsce na miłość?


Udział biorą: Małgorzata Abramowicz, Maria Kierzkowska, Anna Magalska, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Teresa Stępień-Nowicka, Jolanta Teska, Agnieszka Wawrzkiewicz, Jarosław Felczykowski, Mirosław Guzowski (gościnnie), Łukasz Ignasiński, Niko Niakas, Grzegorz Wiśniewski.

William Shakespeare
Przekład: Stanisław Barańczak
Reżyseria: Justyna Celeda
Scenografia: Grzegorz Małecki
Muzyka: Wojciech Król
Ruch sceniczny: Zbigniew Szymczyk

fot. Wojtek Szabelski