wróć

Premiera aplikacji Bydgoskie Przedmieście + spacer po dzielnicy

 

Zapraszamy na finał projektu Mazagan-inspiracje!

Przygotowaliśmy dla Was:

1. Premierę aplikacji Bydgoskie Przedmieście (info poniżej).

2. Szczególny wernisaż w formie spaceru po dzielnicy śladami opowieści mieszkańców i mieszkanek.

3. Wizytę na trzech podwórkach, na których artyści i mieszkańcy stworzą instalacje/wydarzenia artystyczne będące nośnikiem ich historii na temat domu oraz relacji sąsiedzkich.

4. Poczęstunek i rozmowy w siedzibie Domu Kultury Bydgoskie Przedmieście.

START: 21 września, godz. 16.00 start pod głównym wejściem do Teatru Horzycy

O aplikacji:

Aplikacja Bydgoskie Przedmieście zaprasza Cię na spacer po dzielnicy oczami jej mieszkanek i mieszkańców. Zebraliśmy historie dwudziestu osób, które odpowiadają na pytanie: co sprawia, że w swoim domu, kamienicy lub na Bydgoskim czują się jak w domu. Pretekstem do rozmów były przedmioty o wartości sentymentalnej, które niosą za sobą wspomnienia i historie.

Zebraliśmy perspektywy mieszkanek i mieszkańców w różnym wieku, o różnym statusie ekonomicznym i różnym stażu mieszkania na Bydgoskim. Znajdziecie tu historie osób, które zarówno urodziły się w tej dzielnicy, jak i dopiero się tu przeprowadziły. Możecie też dołożyć swoją opowieść!

Aplikacja prezentuje niezwykłe opowieści zwykłych ludzi. Nie znajdziecie tu wiedzy na temat historii czy architektury dzielnicy – o tej możecie poczytać w innych opracowaniach czy przewodnikach.

Aplikacja powstała w ramach projektu Mazagan-inspiracje realizowanego przez Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu i nawiązuje do spektaklu „Mazagan. Miasto” w reżyserii Judyty Berłowskiej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerami są Dom Kultury Bydgoskie Przedmieście oraz Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.