wróć

Podsumowanie sezonu 2016/2017

Projektem LATO 2017 i spektaklem „Odlot. Last minute” zakończyliśmy sezon 2016/2017
Wszystkim widzom dziękujemy za 10 miesięcy wspólnie spędzonego czasu w teatrze.

Nasz teatr w tym czasie zaprezentował:

  • 5 premier (w tym jedną charytatywną – „Dwanaście miesięcy” w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza, z której dochód wsparł leczenie dwójki dzieci pracowników Teatru Horzycy – Niny Spirewskiej i Stasia Nowaka) oraz muzyczny „Odlot”, który został specjalnie przygotowany na czas sylwestrowo-noworoczny

  • 203 spektakle, które obejrzało ponad 40 tysięcy widzów oraz 5 spektakli wakacyjnego „Odlotu Last minute”

  • 10 spotkań w ramach cyklu CZYTANIE (w tym dwa czytania dramatów podczas Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt) w których uczestniczyło 857 osób

  • 4. Edycję Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt z 12 spektaklami z całej Polski, które zobaczyło ponad 2 143 widzów. Festiwalowi towarzyszyły także dwie imprezy plenerowe

Podczas Gali Wilamów 2016 rozdaliśmy statuetki w trzech kategoriach: 

  • Edukacja Teatralna – Pani Anna Hanasz – Zespół Szkół Ekonomicznych w Toruniu

  • Przyjaciel Teatru: Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

  • Najpopularniejsza Aktorka lub Najpopularniejszy Aktor: Łukasz Ignasiński, który otrzymał także nagrodę specjalną – wycieczkę zagraniczną od Prezesa firmy TORUŃ-PACIFIC Pana Wojciecha Sobieszaka, laptopa od firmy APRO INVESTMENT oraz nagrodę JEDNEGO WIDZA – rower ufundowany przez Pana Tadeusza Kwiatkowskiego, właściciela salonu Salonu Rowerowego przy ul. Szosa Chełmińska 137

Spektakl „Reykjavík ‘74” w reżyserii Katarzyny Kalwat został zaprezentowany dwukrotnie na Przeglądzie Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie.

Jarosław Felczykowski został wyróżniony Nagrodą Uniwersytetu Mikołaja Kopernika za rolę Maćka z Bogdańca w „Krzyżakach” reż. Michała Kotańskiego, dla autorów największego wydarzenia artystycznego sezonu 2015/2016 w Teatrze im. Wilama Horzycy.

Na początku sezonu ruszyła sprzedaż biletów on-line za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Odbył się szereg warsztatów edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży i nauczycieli, przeprowadzonych w ramach projektu „Klasyka żywa”. Teatr otrzymał również dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt Wyzwanie: Teatr! który będzie kontynuowany jesienią 2017 roku.

Do zespołu aktorskiego dołączyła młoda aktorka, Joanna Rozkosz, absolwentka krakowskiej PWST, która zadebiutowała na toruńskiej scenie w spektaklu „Roberto Zucco” w reżyserii Leny Frankiewicz.

Pod koniec sierpnia zaplanowany jest wyjazd spektaklu „Reykjavik’ 74” do Sopotu 6 edycję festiwalu SOPOT NON FICTION.
Spektakl „Napis” w reżyserii Pawła Paszty otrzymał zaproszenie na XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA w Tarnowie. Spektakl zostanie zaprezentowany 17 września 2017 dwukrotnie na scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

„Krzyżacy” pojadą w październiku do Kielc.

Na najbliższe dwa miesiące życzymy wspaniałych wakacji, urlopów i wypoczynku, a na kolejne spektakle w sezonie 2017/2018 zapraszamy już we wrześniu. Rezerwacja i sprzedaż biletów rusza od 4 września.

fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl