[:pl]
Jury:
Krzysztof Globisz – aktor, prorektor PWST w Krakowie, przewodniczący
Anna R. Burzyńska – krytyk teatralny
Piotr Kruszczyński – reżyser
Najlepszy Debiut Reżyserski – Magdalena Miklasz za spektakl „Przemiana” z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, za trafne znalezienie oryginalnej formy dla metafizycznych treści zawartych w opowiadaniach Franza Kafki.
Najlepsza Debiutująca Aktorka – Julia Sobiesiak jako Greta w „Przemianie” w reżyserii Magdaleny Miklasz – Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.
Najlepszy Debiutujący Aktor – Radosław Jamroż jako Billy w spektaklu „Koza, albo kim jest Sylwia” w reżyserii Katarzyny Adamik i Olgi Chajdas – OCH – TEATR w Warszawie, Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.
Doceniając walory spektaklu „Szyc” Teatru BARAKAH z Krakowa jury postanowiło przyznać jego twórcom nagrodę specjalną za stworzenie nowego miejsca na teatralnej mapie Polski.
Program festiwalu:
21 maja (sobota)
Teatr Współczesny (Warszawa), Antoni Czechow „Sztuka bez tytułu”, reżyseria: Agnieszka Glińska
Debiut aktorski – Grzegorz Daukszewicz
Teatr Biuro Podróży (Poznań), „Planeta Lem” wg prozy Stanisława Lema, reżyseria: Paweł Szkotak,
22 maja (niedziela)
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (Kraków), „Przemiana” wg Franza Kafki, reżyseria: Magdalena Miklasz
Debiut reżyserski – Magdalena Miklasz, debiut aktorski – Julia Sobiesiak (PWST)
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki (Bydgoszcz), „Trzy siostry” wg Antoniego Czechowa, reżyseria: Paweł Łysak
Debiut aktorski – Magdalena Łaska
23 maja (poniedziałek)
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego (Radom), Michał Siegoczyński „2084”, reżyseria: Michał Siegoczyński
Debiut aktorski – Aleksandra Bednarz
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego (Wałbrzych), Aleksander Fredro „Zemsta”, reżyseria: Weronika Szczawińska
Debiut reżyserski – Weronika Szczawińska
24 maja (wtorek)
Teatr Barakah (Kraków), Hanoch Levin „Szyc”, reżyseria: Ana Nowicka
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna (Kraków), Elfride Jelinek „Babel 2”, reżyseria: Maja Kleczewska
25 maja (środa)
Teatr Współczesny (Szczecin), Jakub Roszkowski „Morze otwarte”, reżyseria: Marek Pasieczny
Debiut aktorski – Maciej Litkowski
Teatr im. Stefana Jaracza (Łódź), Mariusz Bieliński „Nad”, reżyseria: Waldemar Zawodziński
Debiuty aktorskie – Agnieszka Więdłocha, Krzysztof Wach
26 maja (czwartek)
Teatr im. Stefana Jaracza (Łódź), Jerzy Andrzejewski „Bramy raju”, reżyseria: Małgorzata Bogajewska
Debiut aktorski – Tomasz Schuchardt
Och-teatr (Warszawa), Edward Albee „Koza, albo kim jest Sylwia”, reżyseria: Kasia Adamik i Olga Chajdas
Debiut reżyserski – Kasia Adamik, debiuty aktorskie – Radosław Jamroż, Bartłomiej Topa
27 maja (piątek)
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka, Mateusz Pakuła „Don Kiszot”, reżyseria: Maciej Podstawny
Debiut reżyserski – Maciej Podstawny
[:]