wróć

Międzynarodowy Dzień Teatru 2018 w Teatrze Horzycy – program

Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Spektakl, dyskusje, wernisaż – 27 marca będzie intensywny i różnorodny. Tego dnia chcemy spotkać się z naszymi Widzami, z którymi i dla których tworzymy teatr. Spędźmy ten dzień razem, pełni wrażeń estetycznych i intelektualnych.  Rozmawiajmy i inspirujmy się nawzajem.

Program:

O godz. 11.00 w Foyer I piętra odbędzie się dyskusja „Czy Szekspir był plagiatorem? Motywy antyczne w teatrze/dramacie nowożytnym i współczesnym”. Wydarzenie jest związane z międzynarodowym festiwalem poświęconym „Metamorfozom” Owidiusza (organizowanym przez Festival Europeen Latin Grec z Lyonu («Métamorphoses!») oraz Międzynarodowym Dniem Teatru. Dyskusja organizowana jest przez Fundację „Traditio Europae” we współpracy z kilkoma instytucjami miejskimi. Wstęp wolny.

Teatr im. Wilama Horzycy, Plac Teatralny 1, Toruń

 

O godz. 17.30 Galeria Sztuki Wozownia  i Teatr im. Wilama Horzycy zapraszają na dyskusję „Fotografowanie teatru – spotkanie z Magdą Hueckel i Wojtkiem Szabelskim”. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Niedurny. Wydarzenie towarzyszy  finisażowi wystawy  „Magda Hueckel: „HUECKEL / TEATR vol. II” w Galerii Sztuki Wozownia. Wstęp wolny.

Galeria Sztuki Wozownia

ul. Rabiańska, Toruń

 

O godz. 19.00 na Dużej Scenie zagramy spektakl „Edyp Tyran” w reż. Wojtka Klemma. „Edyp Tyran” na podstawie „Króla Edypa” Sofoklesa to opowieść o państwie, którego społeczeństwo staje się zakładnikiem szaleństwa jednego człowieka i które za to szaleństwo musi ponieść odpowiedzialność. Po spektaklu zapraszamy serdecznie na dyskusję z twórcami spektaklu.

Bilety: normalny -35 zł, ulgowy – 25 zł, szkolny -20 zł

Teatr im. Wilama Horzycy, Plac Teatralny 1, Toruń

 

O godz. 19.30 w teatralnej Kawiarni Wejściówka odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Wojtka Szabelskiego. Wystawa HALO TEATR jest zapisem foto eksploracji teatru za pomocą telefonu komórkowego. Wstęp wolny.

Plac Teatralny 1, Toruń

 

Do zobaczenia!