wróć

Działania online w najbliższym tygodniu

Materiały video dostępne będą na stronie Teatru na Facebooku oraz na kanale Scenoptikon na Vimeo.

 

Zapraszamy na transmisję pokazu finałowego warsztatów w ramach projektu „Art-streaming” Lato w teatrze.

Pokaz porusza temat wideo, które oglądamy i wrzucamy w media społecznościowe. Podczas pracy wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania związane z aktywnością w sieci. Jakie wartości niosą za sobą oglądane przez nas treści? Co pociąga w świecie youtuberów, a co nas odpycha? Spróbowaliśmy też rozszyfrować, czym jest tytułowy art-streaming i rozmawialiśmy o tym, czym dla młodych ludzi jest sztuka.

Pokaz jest energetyczną i szczerą wypowiedzią młodzieży na temat współczesnego świata zdominowanego przez technologię.

Jest to efekt pracy grupy młodych osób na warsztatach teatralnych, filmowych, muzycznych, modowych i promocyjnych, które odbyły się w Teatrze Horzycy w lipcu 2019 r.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

10 maja odbędzie się kolejna „Niedziela w Teatrze” online. Tym razem usłyszymy tradycyjną baśń z indonezyjskiej wyspy Bali „Gekon Maruda” z książki „Opowieści Ziemi”.

Książka ta to zbiór siedmiu ponadczasowych opowiadań pochodzących z rdzennych kultur z całego świata, których wspólnym motywem jest relacja z Ziemią – wątek wciąż centralny dla wielu społeczności.

Baśń przeczyta aktorka Teatru Horzycy, Anna Magalska. Przygotowaliśmy także propozycje interaktywnych zabaw dla najmłodszych.

Informacje o książce:
„Opowieści Ziemi”, Dawn Casey
Tłumaczenie: Joanna Miś-Skrzypczak