wróć

DRZWIDOSZEFA – warsztaty

Warsztaty do spektaklu ,,Skrzywienie kręgosłupa” w reż. Karoliny Kirsz
Data: 14 grudnia 2017 roku, godz. 15.00-17.00
Prowadzenie: Małgorzata Abramowicz, Julia Sobiesiak
Rodzaj zajęć: warsztaty otwarte. Warsztaty są najbardziej wartościowe w połączeniu ze spektaklem. Rekomendujemy więc zakup biletu na ,,Skrzywienie kręgosłupa”.
Zgłoszenia: promocja@teatr.torun.pl
Termin przyjmowania zgłoszeń: 7 listopada 2017 roku
Liczba uczestników: 15
Zbiórka: POCZEKALNIA/Scena na Zapleczu

Zapraszamy na warsztaty, które wprowadzą widzów w tematy podejmowane przez twórców ,,Skrzywienia kręgosłupa”. Spotkamy się w scenografii spektaklu, której dominującym elementem będą drzwi. Drzwi do klatki, drzwi obrotowe, drzwi salonowe, DRZWIDOSZEFA – co się za nimi kryje? Co oznacza dla nas bycie w klatce? Podczas zajęć będziemy dążyć do przełamywania barier, otwierania siebie zarówno w ciele, jak i w myśleniu. Naszymi przewodniczkami w tym procesie będą aktorki Teatru – Małgorzata Abramowicz i Julia Sobiesiak.

MAŁGORZATA ABRAMOWICZ
Aktorka Teatru im. Wilama Horzycy od 1990 roku, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Obecnie występuje m.in. w ,,Pięciu różach dla Jennifer” Ruccello w reż. Marii Spiss, ,,Nocy w kosmosie” Chludzińskiego/Czuja w reż. Łukasza Czuja i ,,Roberto Zucco” Koltèsa w reż. Leny Frankiewicz. Zdobywczyni wielu nagród aktorskich, w tym WILAMA dla Najpopularniejszej Aktorki Teatru im. Wilama Horzycy za rok 2004.

JULIA SOBIESIAK
Aktorka Teatru im. Wilama Horzycy od 2013 roku, absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Obecnie występuje m.in. w ,,Bramach raju” Andrzejowskiego w reż. Krzysztofa Rekowskiego, ,,Nieskończonej historii” Pałygi w reż. Małgorzaty Warsickiej i ,,Roberto Zucco” Koltèsa w reż. Leny Frankiewicz. Zdobywczyni wielu nagród aktorskich, w tym Nagrody dla Najlepszej Debiutującej Aktorki za rolę Grety w spektaklu „Przemiana” Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie w reż. Magdaleny Miklasz na I Festiwalu Debiutantów w Toruniu (2011).