wróć

Demokracje – warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli

Demokracje. Warsztaty twórcze dla nauczycielek i nauczycieli

Cykl warsztatów „Demokracje…” to twórczy proces, w ramach którego pytamy o to, czym jest dla nas demokracja oraz szukamy nowych narzędzi przydatnych w rozmowie z młodzieżą na tematy społeczne i polityczne. Przyglądamy się performatywnemu wymiarowi demokracji, patrzymy na nią jak na spektakl, który ma swoją strukturę, dramaturgię oraz środki sceniczne. Poznajemy narzędzia teatralne, które urozmaicą i wzbogacą lekcje w szkole poświęcone tematom takim jak: demokracja, społeczeństwo obywatelskie, wybory, wspólnota. Stworzymy także chór, który wyśpiewa, wyskanduje, wyszepcze nasze refleksje i marzenia dotyczące demokracji.

Warsztaty odbędą się w dniach: 25 kwietnia, 16 maja, 13 czerwca, w godz. 16.30-18.30 w Teatrze Horzycy w foyer I piętra

Zapisy: edukacja@teatr.torun.pl Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może zapisać maksymalnie dwoje uczestników. Koszt warsztatów to 10 zł/jedno spotkanie  (30 zł/całość). Nauczyciele otrzymują zaświadczenie o udziale w warsztatach.

Prowadzenie: Katarzyna Peplinska-Pietrzak

Pedagożka teatru, absolwentka performatyki na UJ, doktorantka w Katedrze Peformatyki UJ.  Pracuje m.in. z osobami z niepełnosprawnościami. Współtwórczyni (razem z Darią Kubisiak) spektaklu „Chór Performatyków”, który otrzymał wyróżnienie na Forum Młodej Reżyserii 2016. Uczestniczka wielu kursów m.in. ,,Akademia Miasta. Prototyp”(Fundacja Malta) oraz Studium Kultury Społecznej (Instytut Studiów Zaawansowanych). Uczestniczka kursu choreografii eksperymentalnej.

Warsztaty odbywają się w ramach współpracy z programem Partnerzy Teatroteki Szkolnej.