Targi techniki na Festiwalu Kontakt

wtorek, 4 czerwca 2024
CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3 | Toruń 

godz. 12.00-19.00 – stoiska wystawiennicze
godz. 13.00- 14.00 Nowoczesne rozwiązania techniczne – ale po co? – czy współczesny teatr potrzebuje nowoczesnych rozwiązań technologicznych do prowadzenia narracji? – debata

Prowadzący Łukasz Kornafel zaprasza do dyskusji razem z:
🟢 Justyną Eliminowską – scenografką (w Teatrze Horzycy stworzyła m.in scenografię do “Udręki życia” i “Ćwiczeń stylistycznych”)
🟢 Łukaszem Czujem – reżyserem, dyrektorem ds. artystycznych Teatru Horzycy,
🟢Tomaszem Zilinskas – kierownikiem technicznym spektaklu “Dorian”, reż. Robert Wilson
🟢 Przedstawicielami firmy P.S. Teatr – Robertem Gogolewskim i Tomaszem Zaborowskim
🟢 Jakubem Lechem – twórcą wizualizacji, instalacji oraz opraw multimedialnych do kilkudziesięciu spektakli teatralnych.

godz. 14.00-15.15 prezentacje wystawców scenotechniki bezpośrednio na scenie 

Targi Techniki to kolejna edycja prezentacji technologii multime- dialnych wykorzystywanych we współczesnym teatrze i instytu- cjach kultury. Wystawcy, w tym renomowane marki takie jak TOMMEX, HIK VISION, EPSON, MODULIT oraz PS TEATR, zaprezentują najnowsze osiągnięcia technologiczne, które rewolucjonizują postrzeganie nowoczesnych form wyrazu w kulturze. 

Tego dnia specjalnie zaaranżowane stoiska dostarczą odbiorcom wiedzy z dziedziny nowinek technologicznych w zakresie: dźwięku, oświetlenia, projekcji i multimediów. To uzupełnienie programu festiwalu, które daje reżyserom, scenografom, instytucjom kultu- ry – w tym teatrom – możliwość nawiązania kontaktów, poznania nowych trendów oraz bezpośredniej rozmowy z firmami o ugrunto- wanej pozycji na rynku zajmującymi się technologią sceniczną.

Targi zakończy ciekawa dyskusja dotycząca roli technologii we współczesnym świecie teatru. Czy nowoczesne narzędzia, takie jak projekcje wideo, efekty dźwiękowe czy interaktywne instalacje, są niezbędne dla rozwoju teatru? Czy ich obecność w spektaklach stanowi jedynie nowatorski dodatek czy też wpływa istotnie na doświadczenie widza i głębię przekazu artystycznego? 

Ten dzień to wyjątkowa okazja, by zastanowić się nad rolą jaką technologia odgrywa w przyszłości teatru. 

Partnerem Głównym wydarzeń jest: Fundacja Art Connections 

Na wydarzenie zaprasza: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego 

fot. Mihaela Tulea, Trzy siostry, reż, Radu Afrim, Teatrul Național „I. L. Caragiale” Bucureşti

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.