Koncert – Nagrobki

Sobota, 1 czerwca 2024 | godz. 22:00
Ratusz Staromiejski (dziedziniec), Rynek Staromiejski | Toruń

Nagrobki tworzą Maciej Salamon (giatara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal). Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. Dyskografia zespołu: Pańskie wersety (2014), Stan Prac (2015), Granit (2017), Portret Trumienny (2018), Teatr Polski (2019), Koniec Wielkiej Wojny (2019), Pod Ziemią (2019).

Zespół stworzył również muzykę do spektakli teatralnych, m.in: Intro (Teatr Dada von Bzdülöw), dwóch sztuk w reżyserii Michała Kmiecika –Słowo o Jakóbie Szeli (Teatr Śląski w Katowicach) i Portret Trumienny (Teatr Polski w Poznaniu), Ale z naszymi umarłymi (Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach), Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć (Teatr im Juliusza Słowackiego w Krakowie). Zespół Nagrobki zagrał do tej pory około dwustu koncertów w kraju i za granicą (m.in. Opener, OFF, Unsound, Springbreak, Tauron Nowa Muzyka). Artyści wystawiali swoje swoje prace wizualne w galeriach sztuki (Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu, Trafostacja Sztuki w Szczecinie, Biennale Warszawa, Państwowa Galeria Sztuki w Szczecinie, Bunkier Sztuki w Krakowei), wydali książkę o własnej twórczości – Spalam się.

Partnerem Głównym wydarzenia jest: Fundacja Art Connections

Foto: Michał Kołodziej

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.