Colm Tóibín

Testament Marii

Reżyseria: Piotr Kurzawa

Scena na Zapleczu


„Mówią, że ich zapiski zmienią świat.

– Świat? – spytałam. – Cały świat?

– Tak, cały.”

Colm Tóibín „Testament Marii”

Przeważnie przedstawia się ją jako cichą, pokorną, kochającą kobietę w pełni akceptującą swój los. A kim dla Colma Tóibína, mistrza psychologicznego realizmu, jest Maria? W jaki sposób mierzy się on z jej historią? Jak zabrzmi Ewangelia opowiedziana z kobiecej perspektywy? „Testament Marii” to mocne, prowokujące do myślenia wyznanie Marii, matki Jezusa.

Premiera: 19 czerwca 2019 r.
Czas trwania: 1 godz. 15 minut (bez przerwy)
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Przekład: Jerzy Kozłowski

Reżyseria: Piotr Kurzawa

Scenografia: Małgorzata Pietraś

Występuje: Agnieszka Wawrzkiewicz

Fotografie: Wojtek Szabelski

Po raz pierwszy wystawiony na scenie na Broadwayu przez Scott Rudin Productions. Współtworzony przez Dublin Theatre Festival i Landmark Productions przy wsparciu Irish Theatre Trust.

Recenzje:

Wcielająca się w postać Marii, Agnieszka Wawrzkiewicz w szarych lnianych szatach, […] z gładko zaczesanymi w grecki węzeł włosami, już na pierwszy rzut oka jest ucieleśnieniem boskiego piękna; jakby zszedłszy z piedestału, opowiada historię syna z własnej, kobiecej perspektywy. […] Krystaliczną dykcją i pięknym jasnym głosem maluje w naszej wyobraźni pejzaże, obrazy miast i wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat.

Anita Nowak, e-teatr
Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.