Jorge Luis Borges

Fikcje

Reżyseria: Adomas Juška

Valstybinis jaunimo teatras – Wilno, Litwa

poniedziałek, 5 czerwca 2023 r. | godz. 17:00

spotkanie z twórcami | po spektaklu

Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9

ceny biletów:

normalny 60 zł

ulgowy 50 zł

słuchawki: polski, angielski


Adomas Juška jest uczniem Eimuntasa Nekrošiusa. W wileńskim Teatrze Młodzieżowym zrealizował spektakl Fikcje, oparty na opowiadaniach Jorge Luisa Borgesa. Reżyser konstruuje w nim charakterystyczną dla pisarza podróż przez życie, od pierwszych chwil twórczego natchnienia po refleksje starości nad przebytą drogą. W niewielkiej przestrzeni sceny, niczym na pustej kartce, rzeczywistość przeplata się z marzeniami, z których rodzą się fikcje. To opowieść o życiu człowieka i poszukiwaniu w tym życiu realizmu magicznego. Chcę, żeby ten spektakl swoją surrealnością przeniósł widza gdzieś wyżej, ponad rzeczywistość, ponad zwykły kontekst. — mówi reżyser.

W spektaklu główną rolę pisarza gra Arūnas Sakalauskas, jeden z najwybitniejszych litewskich aktorów, którego toruńska publiczność festiwalowa mogła podziwiać w spektaklach Eimuntasa Nekrošiusa, Rimasa Tuminasa czy Oskarasa Koršunonasa.


reżyser: Adomas Juška

dramaturgia i scenografia: Adomas Juška

asystent reżysera: Lukas Petrauskas

występują:

Andrius Bialobžeskis

Aleksas Kazanavičius

Motiejus Ivanauskas

Arūnas Sakalauskas

Augustė Šimulynaitė

fotografie: Laura Vansevičienė

czas trwania: 1 godzina 40 minut

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.