Paulina Andrzejewska – Damięcka

Tancerka, choreografka, pedagożka.

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako tancerka występowała w musicalach: W 80 dni dookoła świata w Teatrze Rampa w Warszawie, Grease, Koty, Kwiaty we włosach (asystentka choreografa Ryana Francois), Taniec wampirów Romana Polońskiego (asystentka choreografa Dennisa Callahana), Aladyn jr w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Jako choreografka współpracuje z teatrami w Polsce i za granicą, przygotowała choreografię m.in. do widowisk Aladyn jr w Teatrze Komedii Muzycznej w Petersburgu oraz Tadas Blinda i Lituanica w Wilnie. Wśród jej realizacji choreograficznych znajdują̨ się̨ liczne spektakle i musicale warszawskiego Teatru Muzycznego Roma: m.in Les Miserables, Upiór w Operze, Aladyn jr, Sofia de magico, Alicja w krainie czarów, Nowy Jork. Prohibicja. Teatru Muzycznego w Poznaniu: Jekyll and Hyde, Evita, Jesus Christ Superstar, Madagaskar, Nine, Pippin, Virtuoso oraz Teatru Polonia w Warszawie: Klaps! 50 twarzy Greya. Ponadto współpracowała z Teatrem Polskim w Szczecinie (m.in. Bal manekinów, Opera za 3 grosze, Z piekła do piekła), Teatrem Dramatycznym w Warszawie(Kinky Boots)Teatrem Mazowieckim im Jana Kiepury w Warszawie(Mała Syrenka), Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy (Komedia obozowa, Wodewil Liegnitz albo ostatnia noc Republiki Weimarskiej), Teatrem Horzycy w Toruniu(Noc w kosmosie, Bareja wieczorową porą), Teatrem Muzycznym w Łodzi (Tadek na tropach Minotaura) i Gdyni ( Księga Dżungli ,Dziewczyny z kalendarza ).

Jest autorką choreografii do programów telewizyjnych i seriali. Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne. Od 2004 roku nauczycielka tańca współczesnego w Warszawskiej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza. W latach 2019-2022 z-ca dyrektora do spraw artystycznych Teatru Muzycznego w Poznaniu. Wiceprezeska Zarządu Fundacji Balet.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.