Michał Chludziński

(ur. 1973 w Toruniu) – poeta, dramaturg, tłumacz, satyryk i wykonawca kabaretowy.
Studiował polonistykę na UMK w Toruniu oraz teatrologię na UJ w Krakowie.

Autor kilkuset tekstów i tłumaczeń piosenek oraz kilkudziesięciu scenariuszy dla teatrów zawodowych (Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Współczesny we Wrocławiu, Teatr Roma w Warszawie, Teatr im. W. Horzycy w Toruniu, Teatr Miejski w Gliwicach, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Wybrzeże).

Pisał teksty do muzyki kompozytorów takich, jak: Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Marcin Partyka, Jerzy Satanowski, Andrzej Zarycki. Tłumaczył teksty autorów i wykonawców takich jak: Björk, Tom Waits, Sergey Shnurov (Leningrad), Włodzimierz Wysocki, Lou Reed (The Velvet Underground), Martyn Jacques (The Tiger Lillies).

Wokalista i założyciel zespołów związanych z nurtem muzyki niezależnej “Kapela Niewiernego Tomasza” oraz „Czarna Papryka”. Jako wykonawca i autor tekstów przez wiele lat współtworzył krakowski Kabaret Loch Camelot. Twórca i założyciel krakowskiego kabaretu literackiego „Bunga”. Jest współautorem wielu recitali, płyt i wydawnictw muzycznych. W 2018 roku odbyła się premiera jego autorskiego recitalu kabaretowego pt. „Hamulec bezpieczeństwa”. W roku 2016 w krakowskim wydawnictwie “Austeria” ukazała się jego książka poetycka pt. “Boże rykowisko”.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.