Marcin Nenko

Od 2023 roku etatowy kierownik muzyczny Teatru Wybrzeże.

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (Katedra Muzyki Współczesnej i Jazzu) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie (Socjologia).

W teatrze debiutował jako autor i wykonawca muzyki do spektaklu „Zbrodnia” Michała Buszewicza w reżyserii Eweliny Marciniak, z którą współpracował następnie razem ze swoim zespołem Chłopcy Kontra Basia przy szeroko docenianych i nagradzanych spektaklach „Morfina” oraz „Portret Damy”. Jest autorem muzyki do ponad 30 spektakli teatralnych. Współpracował między innymi z Rudolfem Zioło, Adamem Orzechowskim, Robertem Talarczykiem, Gabrielem Gietzkym, Eweliną Marciniak, Wojtkiem Klemmem, Franciszkiem Szumińskim, Michałem Buszewiczem.

Muzykę zazwyczaj nagrywa sam, grając na kontrabasie, gitarach elektrycznych i basowych, wiolonczeli, instrumentach perkusyjnych, fortepianie oraz instrumentach elektronicznych. Od 2022 roku jest także producentem muzycznym i realizatorem nagrań w Studiu Zbrodnia w Gdańsku, które cieszy się bardzo dużą popularnością wśród muzyków z Polski i zagranicy. 

źródło: https://teatrwybrzeze.pl/zespol/artystyczny/nenko-marcin

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.