Magdalena Czuba

Mezzosopranistka. Absolwentka Wydziałów Wokalno-Aktorskich w klasach śpiewu solowego Akademii Muzycznej w Krakowie i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła specjalizację operową w klasie dr hab. Krystyny Jaźwińskiej-Dobosz i kameralistykę w klasie prof. dr hab. Jadwigi Rappé. Od 2017 roku aktorka niezależnego Teatru Pijana Sypialnia.

Ma w swym dorobku m.in.: rolę Elizy w „My Fair Lady” Loewe’a i partię Niani w „Eugeniuszu Onieginie” Czajkowskiego, partie: Cherubina w „Weselu Figara” Mozarta, Starej Niewiasty w „Strasznym dworze” Moniuszki oraz partię Łucji w „Zamku na Czorsztynie” Kurpińskiego. 

W sezonie 2018/2019 występowała w przedstawieniu „12 opowieści na dobre czasy”(reż.Sławomir Narloch) w Filharmonii Kaszubskiej, w sezonie 2019/2020 – w „Oratorium o mleku”(reż.Sławomir Narloch) w Teatrze Collegium Nobilium. W 2021 roku grała w „Mieście Callas” (reż.Jan Jeliński) w Teatrze Collegium Nobilium, a w 2022 – w „Amadeuszu” Shaffera (reż. Anna Wieczur) w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Obecnie można zobaczyć ją w spektaklu „Alicji Kraina Czarów” w Teatrze Narodowym oraz w spektaklu „Calineczka” w Teatrze Wielkim Operze Nardowej (oba w reżyserii Sławomira Narlocha). Jako konsultantka wokalna współpracowała m.in z: Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem im.St.Jaracza w Łodzi, Teatrem im. St. Jaracza w Olsztynie. Koncertowała w Austrii, Indiach, na Słowacji, w Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech.

Zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie (2018).

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.