Katarzyna Deszcz

Absolwentka Wydziału Prawa UJ oraz Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Krakowie.
W latach 1982-2003 prowadziła (wspólnie z Andrzejem Sadowskim) Teatr Mandala, w którym zrealizowała wiele swoich autorskich projektów artystycznych prezentowanych na setkach scen teatralnych w kraju i za granicą.

W teatrze repertuarowym reżyseruje od 1991 roku. Na stałe współpracuje z kilkunastoma scenami dramatycznymi, realizując głównie teksty klasyczne lub współczesny dramat, zwłaszcza irlandzki i amerykański.

W latach 1993-1994 była wykładowcą w Dartington College of Art w Devon (Anglia).
W 1995 roku podejmuję stałą współpracę z londyńskim teatrem Scarlet, z którym realizuje projekty pokazywane na scenach w Anglii, Irlandii i Szkocji.
W 2003 roku na brytyjskim rynku wydawniczym ukazała się biograficzna praca Geraldine Cousin (“Recording Woman”) poświęcona jej metodom pracy nad spektaklem teatralnym.
W latach 2003-2006 była Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

Poza reżyserią spektakli, zajmuje się również pracą pedagogiczną. Od 1992 roku, do dnia dzisiejszego – prowadzi warsztaty dla reżyserów i aktorów w różnych centrach teatralnych w Polsce, Anglii, Egipcie, Indiach, Irlandii, Japonii, Niemczech i USA. Współpracowała również z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Scenografii (1999 – 2008), gdzie uczyła studentów praktycznego podejścia do zawodu, oraz pracy nad tekstem scenicznym.

Aktualnie stale współpracuje z Guildford School of Acting w Anglii – gdzie prowadzi sesje warsztatowe dla aktorów i reżyserów oraz z Krakowską Akademią Frycza Modrzewskiego (Wydział Aktorski).

Pełne informacje na stronie: sadek.pl

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.