Iza Smużny

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Toruniu. Tytuł magistra Filologii Angielskiej, zdobyła na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi. W zawodzie nauczyciela pracowała 7 lat.

Podczas studiów, podjęła współpracę z Teatrem im. Wilama Horzycy, jako tłumaczka. Kariera zawodowa, zaprowadziła ją do Kujawsko Pomorskiego Teatru Muzycznego, gdzie, pełniła obowiązki inspicjentki.

Chcąc się rozwijać, rozpoczęła naukę w Szkole Projektowania odzieży, co pozwoliło jej, na sprawdzenie się w roli kostiumografki. Zaprojektowała kostiumy do spektakli „Zadyma.Dymny”, „Zbrodnia i Karaoke”, „September songs” oraz „Friends. The musical parody”, za które otrzymała nominację do „Najlepszych kostiumów musicalowych 2021”. Jest współautorką scenografi do „Kamieni w kieszeniach” oraz „Dzieł wszystkich Wiliama Szekspira”.  Pierwszą, samodzielną, realizację scenograficzną wykonała do spektaklu „Takie tam.” w teatrze Boto w Sopocie. 

Od 2022 pracuje jako inspicjentka w Teatrze im. Wilama Horzycy.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.