Błażej Stencel

aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

Urodził się w Chełmnie nad Wisłą gdzie przez 5 lat tańczył w ZPiT „Pomorze” oraz ukończył PSM I st. im. G. G. Gorczyckiego w klasie skrzypiec i altówki. Był studentem Politechniki Gdańskiej na kierunku inżynieria mechaniczno – medyczna, jednak po dwóch latach postanowił podjąć studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, które ukończył w 2020 roku. Zadebiutował w roku 2018 rolą Jana Brońskiego w spektaklu „Blaszany Bębenek” w reż W. Kościelniaka w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Na stałe współpracuje z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, a także z teatrami w Toruniu, Opolu i Warszawie.

W 2023 roku otrzymał wyróżnienie aktorskie na 27. MFT Kontakt w Toruniu za rolę Stefana w spektaklu „Cholernie mocna miłość” w reż. A. Jakubczak.

Uwielbia podróżować i zwiedzać „od kuchni” – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wolny czas stara się spędzać aktywnie, z różnym skutkiem. Miłośnik jedzenia. Wyznawca DIY


Role w aktualnym repertuarze: 

Stefan, Cholernie mocna miłość, reż. Aleksandra Jakubczak, 2020

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.