Plakat do spektaklu “Pięć róż dla Jennifer”. Na plakacie jest mężczyzna w sukience w groszki. Jego głowa jest odwrócona (usta ma u góry). Usta ma pomalowane na czerwono. Jego czoło jest intensywnie zmarszczone. Oczy ma skierowane w obiektyw. Na plakacie znajduje się tytuł spektaklu, twórcy. W lewym dolnym rogu logo teatru Horzycy. W prawym dolnym rogu - logo sponsora spektaklu - płatków Nestle.

Annibale Ruccello

Pięć róż dla Jennifer

Reżyseria: Maria Spiss

Foyer II piętra


Akcja sztuki rozgrywa w mieszkaniu transseksualnej Jennifer, która od trzech miesięcy czeka na telefon od Franca, inżyniera z Genui, którego poznała w jednym z nocnych lokali. Codziennie przygotowuje uroczystą kolację na jego przyjazd. Telefony na osiedlu uległy jednak dziwnej awarii i wszystkie połączenia kierowane są do Jennifer. Ciągłe pomyłki coraz bardziej wytrącają Jennifer z równowagi. Jej frustrację potęguje jeszcze bardziej, powtarzająca się co chwilę w radiu, informacja o maniaku mordującym osoby transseksualne. Z godziny na godzinę niepokojąco wzrasta liczba ofiar. Jej lęki wyostrzają się dramatycznie po pojawieniu się innej osoby transseksualnej – Anny. Życie Jennifer zawieszone jest między marzeniami a samotnością, między tym kim jest, a kim chciałaby być. „Pięć róż dla Jennifer” napisana lekko i zabawnie jest czarną komedią o poszukiwaniu przez człowieka własnej tożsamości.

Prapremiera polska: 19 stycznia 2013 r.
Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerwy)
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Trailer [wideo]:

Aktorki i aktorzy z okazji 150. spektaklu [wideo]:


Sponsorem spektaklu jest Toruń – Pacific.


Scena Propozycji Aktorskich 
Annibale Ruccello  
„Pięć róż dla Jennifer” 
(Le cinque rose per Jennifer) 

Przekład: Ewa Bal 
Reżyseria: Maria Spiss 
Scenografia: Zespół 

Obsada: 

Jennifer – Paweł Tchórzelski   
Dziennikarka radiowa – Małgorzata Abramowicz 
Transseksualista – Anna Romanowicz-Kozanecka 
Anna – Jarosław Felczykowski 

Inspicjentka-suflerka – Alicja Kostrzewska 
Fotografie: Wojtek Szabelski

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.