Plakat do spektaklu “Pięć róż dla Jennifer”. Na plakacie jest mężczyzna w sukience w groszki. Jego głowa jest odwrócona (usta ma u góry). Usta ma pomalowane na czerwono. Jego czoło jest intensywnie zmarszczone. Oczy ma skierowane w obiektyw. Na plakacie znajduje się tytuł spektaklu, twórcy. W lewym dolnym rogu logo teatru Horzycy. W prawym dolnym rogu - logo sponsora spektaklu - płatków Nestle.

Annibale Ruccello

Pięć róż dla Jennifer

Reżyseria: Maria Spiss

Foyer II piętra


Akcja sztuki rozgrywa w mieszkaniu transseksualnej Jennifer, która od trzech miesięcy czeka na telefon od Franca, inżyniera z Genui, którego poznała w jednym z nocnych lokali. Codziennie przygotowuje uroczystą kolację na jego przyjazd. Telefony na osiedlu uległy jednak dziwnej awarii i wszystkie połączenia kierowane są do Jennifer. Ciągłe pomyłki coraz bardziej wytrącają Jennifer z równowagi. Jej frustrację potęguje jeszcze bardziej, powtarzająca się co chwilę w radiu, informacja o maniaku mordującym osoby transseksualne. Z godziny na godzinę niepokojąco wzrasta liczba ofiar. Jej lęki wyostrzają się dramatycznie po pojawieniu się innej osoby transseksualnej – Anny. Życie Jennifer zawieszone jest między marzeniami a samotnością, między tym kim jest, a kim chciałaby być. „Pięć róż dla Jennifer” napisana lekko i zabawnie jest czarną komedią o poszukiwaniu przez człowieka własnej tożsamości.

Prapremiera polska: 19 stycznia 2013 r.
Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerwy)
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Sponsorem spektaklu jest Toruń – Pacific.

Scena Propozycji Aktorskich 

Annibale Ruccello  

„Pięć róż dla Jennifer” 

(Le cinque rose per Jennifer) 

przekładEwa Bal 

reżyseria: Maria Spiss 

scenografia: Zespół 

obsada: 

Jennifer – Paweł Tchórzelski   

Dziennikarka radiowa – Małgorzata Abramowicz 

Transwestyta – Anna Romanowicz-Kozanecka 

Anna – Jarosław Felczykowski 


inspicjentka-suflerka – Alicja Kostrzewska 

Fotografie: Wojtek Szabelski

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.