Anna Magalska

9 x John L.

Reżyseria: Anna Magalska

Foyer II piętra


9 – cyfra, która w numerologii przypisywana jest osobom wyjątkowo empatycznym, otwartym i o wysokiej inteligencji emocjonalnej.

9 – ulubiona cyfra Johna Lennona.

John Lennon – brytyjski muzyk, kompozytor i autor tekstów piosenek, jeden z czterech  kultowych Beatlesów.

John Lennon – legenda.

9 x John L. to autorski scenariusz i nowe aranżacje znanych piosenek Johna Lennona i The Beatles. Spektakl, będący konsekwencją czterdziestoletniej fascynacji jest dziewięciokrotną próbą odpowiedzi na pytanie o fenomen Lennona. Czy jego wizerunek, współcześnie masowo wykorzystywany przy produkcji T-shirtów i oranżady, nie jest przypadkiem wyidealizowanym wytworem naszej wyobraźni? Czy kultowe okulary nie przysłoniły nam prawdy, sugerując „jedyną słuszną narrację” o radosnym, pokojowo nastawionym do świata hippisie? W spektaklu wypowiedzą się m.in. Królowa Elżbieta II, Yoko Ono i Julian Lennon. 

Spektakl powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.
Premiera: 20 kwietnia (piątek) 2018 r.
Czas trwania: 1 godzina 15 minut
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Trailer:


Anna Magalska

„9 x JOHN L.” 

Twórcy i twórczynie:

reżyseria: Anna Magalska 

opieka dramaturgiczna: Aga Jun 

opieka artystyczna: Paweł Paszta 

aranżacje muzyczne: Mariusz Ziemba 

scenografia: Michał Garstecki 

film animowany: Izabela Skrzypczyk 

film-retrospekcja: Mariusz Ziemba 

W filmie udział wzięła: Milena Mindykowska 

Występuje: Anna Magalska 

akompaniament: Rafał “Zwierzak” Zieliński  

asystentka reżyserki: Weronika Kur 

inspicjentka/suflerka: Janina Sachwanowicz-Niakas

Fotografie: Wojtek Szabelski 

Sponsorzy:

Recenzje:

Dla Anny Magalskiej (…) John Lennon to nie tylko charyzmatyczna postać światowej pop kultury. On po prostu wpisał się w jej życie, a ona stała się jego najwierniejszą fanką. Do dzisiaj. Stwierdzenie, że monodram powstał z miłości i fascynacji, jest adekwatne do tego, co aktorka zaprezentowała na scenie.

Ilona Słojewska, Dziennik Teatralny

Program:


Spektakl brał udział w 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.