Festiwale Teatru Horzycy

Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT jest organizowany przez Teatr im. Wilama Horzycy od 1991 roku. KONTAKT stworzył możliwość przeglądu i promocji najciekawszych wydarzeń teatralnych z państw Europy Środkowej i Wschodniej oraz ich konfrontacji z teatrami z Europy Zachodniej.

KONTAKT stał się pośrednikiem wielonarodowych, nieraz niełatwych porozumień w nowej rzeczywistości. Wagę festiwalu buduje przede wszystkim wartość artystyczna prezentowanych spektakli.

Na KONTAKT zapraszane są przede wszystkim teatry z państw najbliżej sąsiadujących z Polską, choć zasada ta z roku na rok jest coraz bardziej poszerzana. W dotychczasowych festiwalach KONTAKT wzięły udział teatry z ponad trzydziestu krajów.

Festiwal Debiutantów PIERWSZY KONTAKT miał charakter konkursowy i zasięg ogólnopolski. Było to pierwsze w Polsce spotkanie teatralnych debiutantów – reżyserów i aktorów.

Festiwal Debiutantów PIERWSZY KONTAKT był prezentacją i promocją najciekawszych młodych i bardzo młodych twórców teatralnych. Zależało nam też na zbliżeniu młodej widowni i młodego teatru w mieście wielkich teatralnych tradycji, w którym od ponad 20 lat organizujemy Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w maju 2011 (zobacz: archiwum), w tradycyjnym terminie Kontaktu, zaś ostatnia w 2019 r.

27.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt

31.05.-07.06.2023

Kontakt 2023

5.

Festiwal Debiutantów
Pierwszy Kontakt

25-31.05.2019

Pierwszy kontakt 2019
Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.