Warsztaty dla nauczycieli: Jak angażować uczniów w lekcje online? – II edycja

Idea i opis warsztatów

Nawiązanie kontaktu z uczniami schowanymi za wyłączonymi kamerami i mikrofonami oraz zachęcenie ich do aktywnego udziału w lekcjach – o tych wyzwaniach zdalnego nauczania dowiedziałyśmy się w trakcie rozmów z nauczycielami i nauczycielkami. Jak zatem przedrzeć się przez szklany ekran i wciągnąć ucznia na pokład naszej lekcji? Chcemy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem pracy online z młodzieżą, które zdobyłyśmy podczas naszej pracy artystyczno-edukacyjnej z trakcie pandemii. Podczas tego warsztatu, podejmiesz refleksję i dowiesz się, co jest ważne w procesie budowania zaangażowania klasy podczas zdalnego nauczania. Nauczysz, jak prowadzić zajęcia, wykorzystując twórcze i aktywne metody, by budować taką relację z uczniami, która sprawi, iż będą chcieli włączyć się w prowadzone przez Ciebie lekcje online. Punktem wyjścia do pracy będzie stworzona przez nas lekcja na temat 100-lecia polskiego teatru w Toruniu.

Warsztaty będą prowadzone aktywnymi metodami w duchu uczenia się przez doświadczenie, a zdobyte umiejętności i konkretne ćwiczenia uczestnicy będą mogli wykorzystać nie tylko online, ale także po powrocie do szkół.

Dla kogo?

Warsztaty są skierowane do nauczycieli i nauczycielek szkół ponadpodstawowych oraz klas IV-VIII szkół podstawowych, niezależnie od nauczanego przedmiotu, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje w zakresie budowania zaangażowania uczniów w lekcje online.

Termin i miejsce

Warsztaty odbędą się w dniach 27-28 lutego 2021 r. w godzinach 10.00-15.30. Warsztaty odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom.

Zapisy i koszt

Zgłoszenia przyjmujemy do 23 lutego br.

Opłata za bilet wstępu na warsztaty wynosi 100 zł.

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres edukacja@teatr.torun.pl (w treści maila prosimy podać nr telefonu, rodzaj szkoły, w której Państwo uczą i przedmiot)

Liczba miejsc jest ograniczona do 15 – obowiązuje kolejność zgłoszeń. Minimalna liczba uczestników to 10 osób. W przypadku małej liczby zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów.

Warsztaty odbywają się w ramach programu artystycznego Teatru Horzycy na luty 2021 r. i są częścią projektu “SPEKTAKL DLA NAUCZYCIELA”.

Prowadzące

Katarzyna Peplinska-Pietrzak – specjalistka ds. edukacji i koordynatorka ds. dostępności w Teatrze im. Wilama Horzycy, członkini Sieci Liderek i Liderów Dostępności założonej przez Fundację Kultury bez Barier, performerka. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów. Specjalizuje się w tworzeniu projektów angażujących osoby z niepełnosprawnością. Absolwentka performatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się relacjami pomiędzy sztuką, edukacją a nowymi technologiami.

Katarzyna Pągowska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Specjalizuje się w tworzeniu projektów angażujących młodzież. Koordynatorka, kuratorka oraz animatorka projektów z dziedziny animacji kultury i edukacji kulturalnej finansowanych ze środków m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Województwa Łódzkiego i Kujawsko-Pomorskiego Uzyskała dyplom magistra Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku kulturoznawstwo ze specjalizacją zarządzanie kulturą. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w całym kraju.

Rekomendacja

Barbara, uczestniczka 1 edycji warsztatów: „Gorąco polecam warsztaty! Ogrom wspaniałych pomysłów do wprowadzenia na zajęciach. Czas szybko leci, a prowadzące zarażają kreatywnością, pozytywnym nastawieniem”.

Regulamin

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.