“Noce i dnie” w filmie i teatrze – pokaz fragmentów i rozmowa

„Horzyca w Centrum” to nowy cykl, w którym łączą siły Kino Centrum i Teatr Horzycy, aby rozmawiać o filmie w teatrze i teatrze w kinie. Za każdym razem punktem wyjścia będzie spektakl Teatru Horzycy oraz film, który był dla niego inspiracją.

Podczas spotkań będziemy oglądać krótkie fragmenty spektaklu oraz kontekstowego filmu, a następnie rozmawiać z twórcami przedstawienia i gośćmi specjalnymi.

Tematem pierwszego spotkania w cyklu będą „NOCE I DNIE”.

KIEDY: 9 lutego godz. 18:00

GDZIE: Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

WSTĘP: Wolny, nie obowiązują zapisy

Maria Dąbrowska była za „Noce i dnie” pięciokrotnie nominowana do Nagrody Nobla, a film na podstawie powieści obejrzało dwie trzecie Polaków (21 milionów widzów) – tylko w ciągu pierwszych dwóch lat na ekranie! Ekranizacja w reżyserii Jerzego Antczaka została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny w 1976 roku.

Spektakl „Noce i dnie” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego to historia rozpięta między miłością i wojną. Epicki rozmach i historyczne kostiumy przeplatają się w nim z mocno osadzoną w popkulturze, współczesną wersją losów Barbary i Bogumiła.

W rozmowie wezmą udział reżyser Michał Siegoczyński i aktorzy: Julia Szczepańska (Barbara Niechcic), Przemysław Chojęta (Bogumił Niechcic) i Igor Tajchmann (Józef Toliboski).

Prowadzenie: dr Radosław Osiński.

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.

zapisz się