„Krzyżacy” – pokaz filmu

Wydarzenie towarzyszące 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt.

Pokaz filmu „Krzyżacy”, reż. Aleksander Ford, 1960 r.

Historia Juranda ze Spychowa, który broni swych ziem przed atakami grup krzyżackich. Podczas zdradzieckiego napadu Krzyżaków ze Szczytna pod dowództwem komtura Zygfryda de Löwe na Spychów traci on żonę. Aby uchronić córkę Danuśkę przed podobnym losem, wysyła ją na dwór księcia mazowieckiego. Danuśka poznaje Zbyszka z Bogdańca, który ślubuje jej wierność jako rycerz. Uciekając się do podłego podstępu, Krzyżacy porywają ją i w ten sposób zwabiają do siebie Juranda. Aby uratować ukochaną i jej ojca, Zbyszko udaje się do Malborka, aby szukać wsparcia u Wielkiego Mistrza.

Reżyseria: Aleksander Ford

Scenariusz: Jerzy Stefan Stawiński, Aleksander Ford

Zdjęcia: Mieczysław Jahoda

Muzyka: Kazimierz Serocki

Scenografia: Roman Mann

Kostiumy: Alicja Walczak, Jerzy Szeski

Produkcja: Zespół Filmowy „Studio”

Premiera: 1960


Niedziela, 31 maja 11:00
Kino Centrum, CSW Znaki Czasu
, Wały gen. Sikorskiego 13

Wejściówka: 10 zł

Uwaga, widzowie posiadający karnety wchodzą bezpłatnie.

Czas trwania: 2 h 47 min.

Napisy: angielski

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.