Wyspa

Reżyseria: Daria Kopiec

Scena na Zapleczu


Piotruś Pan i Wanda po latach wracają do Nibylandii. Kiedyś była ona dla nich krainą wolności, miejscem, w którym czuli się wyjątkowo. Teraz wracają, aby zmierzyć się ze swoimi pragnieniami, rozczarowaniami i dawnymi fantazjami o dorosłości. Jak przez te lata zmieniła się Nibylandia? Co ma ona wspólnego z wyspą Hart? I czy można wciąż uciekać przed spotkaniem z własnym cieniem?

Twórcy spektaklu „Wyspa” zderzają własne wspomnienia z dzieciństwa z historią chłopca, który nie chciał dorosnąć. Przyglądają się temu, jak role społeczne kształtują życie dorosłego człowieka zagubionego w niepewnej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. To opowieść o nas wszystkich, którzy staramy się znaleźć balans pomiędzy dwoma rozrywającymi nas siłami: pragnieniem wolności i potrzebą bezpieczeństwa.

Premiera: 19 marca 2021 r.
Czas trwania: 1 godzina 30 minut
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


„Wyspa”

reżyseria: Daria Kopiec

dramaturgia: Zuzanna Bojda

scenografia: Aleksandra Starzyńska

muzyka/muzyka na żywo: Dominika Korzeniecka

choreografia: Jacek Owczarek

obsada:

Stalówa/Więzień Rikers Island: Łukasz Ignasiński
Robi/Bobby Driscoll: Tomasz Mycan (gościnnie)
Wanda/Wyspa: Matylda Podfilipska
Piotr/Piotruś Pan: Maciej Raniszewski
Cyna/Louisa Van Slyke: Joanna Rozkosz

asystentka reżyserki: Joanna Rozkosz

inspicjentka/suflerka: Alicja Kostrzewska

fotografie: Wojtek Szabelski

Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie w Warszawie jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.

Recenzje:

Obsadzeni bez zarzutu przez reżyserkę: „opiekunka plemienia Zgubionych Chłopców”, wyniosła i perfekcyjna Wanda (Matylda Podfilipska), tęskniąca za miłością Cyna (Joanna Rozkosz), zakompleksiony Jasiek (Łukasz Ignasiński), rozdarty Robbie (Tomasz Mycan) i wreszcie przez swą dorosłość dodający dramatowi dodatkowego jadu – Piotruś (Maciej Raniszewski) – u Kopiec grają bardzo filmowo, co podkreśla jeszcze świetny montaż „telewizyjny”.

Aram Stern, Hart czy heart?


Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska,  Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.


Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.