Wyspa

Reżyseria: Daria Kopiec

Piotruś Pan i Wanda po latach wracają do Nibylandii. Kiedyś była ona dla nich krainą wolności, miejscem, w którym czuli się wyjątkowo. Teraz wracają, aby zmierzyć się ze swoimi pragnieniami, rozczarowaniami i dawnymi fantazjami o dorosłości. Jak przez te lata zmieniła się Nibylandia? Co ma ona wspólnego z wyspą Hart? I czy można wciąż uciekać przed spotkaniem z własnym cieniem?

Twórcy spektaklu „Wyspa” zderzają własne wspomnienia z dzieciństwa z historią chłopca, który nie chciał dorosnąć. Przyglądają się temu, jak role społeczne kształtują życie dorosłego człowieka zagubionego w niepewnej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. To opowieść o nas wszystkich, którzy staramy się znaleźć balans pomiędzy dwoma rozrywającymi nas siłami: pragnieniem wolności i potrzebą bezpieczeństwa.

Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie w Warszawie jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.

„Wyspa”

reżyseria: Daria Kopiec

dramaturgia: Zuzanna Bojda

scenografia: Aleksandra Starzyńska

muzyka/muzyka na żywo: Dominika Korzeniecka

choreografia: Jacek Owczarek

występują:

Łukasz Ignasiński
Tomasz Mycan
Matylda Podfilipska
Maciej Raniszewski
Joanna Rozkosz

asystentka reżyserki: Joanna Rozkosz

inspicjentka/suflerka: Alicja Kostrzewska

fotografie: Wojtek Szabelski

Czas trwania: 1 godzina 30 minut

Recenzje:

Obsadzeni bez zarzutu przez reżyserkę: „opiekunka plemienia Zgubionych Chłopców”, wyniosła i perfekcyjna Wanda (Matylda Podfilipska), tęskniąca za miłością Cyna (Joanna Rozkosz), zakompleksiony Jasiek (Łukasz Ignasiński), rozdarty Robbie (Tomasz Mycan) i wreszcie przez swą dorosłość dodający dramatowi dodatkowego jadu – Piotruś (Maciej Raniszewski) – u Kopiec grają bardzo filmowo, co podkreśla jeszcze świetny montaż „telewizyjny”. T

Aram Stern, Hart czy heart?

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska,  Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.


Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości raz w miesiącu, prezentując repertuar i nowości w ofercie teatru, a także atrakcyjne zniżki dla subskrybentów.

zapisz się

Instytucja kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego