piosenki Wojciecha Młynarskiego

W co się bawić?

Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski

Scena na Zapleczu


Piosenki Wojciecha Młynarskiego nie starzeją się, są uniwersalne i wciąż aktualne. Wiele jego utworów znalazło swoje stałe miejsce w kanonie polskiej piosenki. Niezapomniane interpretacje Mistrza na nowo odkrywają kolejne pokolenia. Na nowo spojrzeli na nie toruńscy aktorzy i muzycy. Akcja spektaklu toczy się podczas wieczorku zapoznawczego w nowo otwartym uzdrowisku. Nie jest to kolejny zwykły obiekt rekreacyjny, ale… uzdrowisko dusz, w którym podstawowym środkiem terapeutycznym są piosenki Wojciecha Młynarskiego.
W nastrojowym i tajemniczym miejscu widzowie zasiądą przy stolikach, by przy kawie lub herbacie posłuchać dobrze znanych utworów takich jak: „Jesteśmy na wczasach”, „Bynajmniej”, „Dziewczyny bądźcie na nas dobre na wiosnę”, „Piosenka starych kochanków”, „Nie umiałem tak ładnie”, Przedostatni walc” …
Satyryczne ostrze autora będzie wciąż skłaniać do refleksji, ale jak zapewniają realizatorzy, aura uzdrowiska sprawi, że każdy z kuracjuszy, czyli widzów poczuje kojący wpływ lirycznych piosenek Młynarskiego i przynajmniej na dwie godziny oderwie się od otaczającej nas rzeczywistości. Będzie zabawnie, wesoło, śmiesznie, ale nie tylko. Bo kiedy jest tylko śmiesznie to może być niewesoło.

Zachęcamy do przyjścia pół godziny przed spektaklem, gdyż będzie na Państwa czekał bar. Usiądźmy, napijmy się pysznej kawy lub herbaty, porozmawiajmy, oderwijmy się od codzienności. Celebrujmy wspólnie wieczór!

Mile widziane są stroje wieczorowe. Drogie Panie! Może macie w szafach sukienki, o których założeniu marzycie, ale czekacie na wyjątkową okazję? Drodzy Panowie! Może macie garnitur, w którym czujecie się najlepiej, ale wybieracie go wyłącznie na szczególne wyjścia? Spektakl „W co się bawić?” jest właśnie taką wyjątkową okazją!

Spektakl powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.

Premiera: 16 czerwca 2018 r.
Czas trwania: 2 godziny (z przerwą)
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Trailer [wideo]:


Audiowstęp (opis scenografii i kostiumów):

Czytał: Paweł Kowalski


„W co się bawić?” 
Piosenki Wojciecha Młynarskiego 

Twórcy i Twórczynie:

Pomysł i reżyseria: Grzegorz Wiśniewski  
Scenografia: Grzegorz Policiński 
Kostiumy: Grupa Mixer 
Ruch sceniczny: Arkadiusz Walesiak 
Aranżacja: Igor Nowicki 
Producent: AGA WAR 

Występują: 

Matylda Podfilipska 
Julia Sobiesiak-Borucka
Paweł Kowalski 
Arkadiusz Walesiak 
Grzegorz Wiśniewski 

Zespół muzyczny pod kierownictwem Igora Nowickiego 

Inspicjentka-suflerka – Alicja Kostrzewska 
Fotografie: Wojtek Szabelski

Fioletowy napis kursywą "Fundacja im. Wojciecha Młynarskiego"

Program:


Sponsorzy spektaklu:

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.