Silence – Cisza w Troi

Reżyseria: Paweł Szkotak

Teatr Biuro Podróży

piątek, 2 czerwca 2023 r. | godz. 22:00

plener: Przystań Toruń przy ul. Popiełuszki 1


Teatr Biuro Podróży opowiada o losach uchodźców, przygląda się sytuacji z punktu widzenia mieszkańca oblężonego miasta, na które spadły bomby, człowieka, któremu jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby do głowy, że stanie się uchodźcą. Bohaterami spektaklu są dzieci – niewinni świadkowie śmierci bliskich, ofiary tułaczki, głodu i przemocy. Dla tych dzieci i ich przyszłego spokoju, aktorzy spróbują choć na chwilę postawić się w roli uchodźcy. Teatr Biuro Podróży wykorzystując środki teatru plenerowego: symboliczną scenografię, ogień, szczudła oraz lalki – postaci dzieci i przejmującą muzykę, opowiada o ludziach, którzy znaleźli się w zawierusze wojennej i którym pozostały już tylko marzenia o ucieczce.

Na festiwalu Kontakt Teatr prezentował spektakle Giordano w 1994, Carmen Funebre w 1997 i Świniopolis w 2004 r. w reżyserii Pawła Szkotaka.


reżyseria: Paweł Szkotak

scenariusz: zespół

scenografia: zespół

muzyka: Krzysztof Wiki Nowikow

czas trwania: 1 godzina

występują:

Bartosz Borowski  
Magdalena Dębicka  
Aizah Khan  
Łukasz Kowalski  
Jarosław Siejkowski  
Marta Strzałko  
Tomasz Wrzalik  
Maciej Zakrzewski 

fotografie: Krzysztof Kapica

czas trwania: 1 godzina

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.