Michał Chludziński, Łukasz Czuj

Pola Negri. Fabryka snów

Reżyseria: Łukasz Czuj

Fantazja sceniczna z muzyką na żywo

125 lat temu niedaleko Torunia urodziła się Apolonia Chałupiec – pierwsza polska celebrytka… Już jako 17-latka debiutuje w filmie Niewolnica zmysłów. Wkrótce później przyjmuje pseudonim: Pola Negri.

W wieku 26 lat Pola wyrusza do Hollywood, gdzie staje się gwiazdą kina niemego i najlepiej zarabiającą aktorką tamtych czasów. Prasa rozpisuje się o jej romansach z Charlie Chaplinem czy Rudolphem Valentino, a ona sama świadomie kreuje swój wizerunek symbolu seksu i femme fatale . Dobra passa jednak słabnie, a Negri zaczyna pracę dla niemieckiej wytwórni UFA kontrolowanej przez Josepha Goebbelsa.

Spektakl Łukasza Czuja to opowieść o aktorce, która z polskiej prowincji dotarła na sam szczyt fabryki snów, ale też historia narodzin show-biznesu. O oprawę muzyczną zadba zespół wykonujący na żywo utwory rozpięte między jazzem lat 20., swingiem a współczesnym popem. Rozrywkowa formuła zmiesza się z refleksją nad kontrowersyjnymi wyborami i kompromisami, jakich dokonują artyści.

Premiera: 14 stycznia 2023 r.
Duża Scena


Podcast Ucho Horzycy:


Reżyseria: Łukasz Czuj

Scenariusz: Michał Chludziński i Łukasz Czuj

Teksty piosenek: Michał Chludziński

Scenografia i kostiumy: Elżbieta Rokita

Choreografia: Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka

Muzyka: Marcin Partyka

Korepetycje muzyczne: Igor Nowicki

Zespół muzyczny pod kierownictwem Igora Nowickiego (fortepian, instrumenty klawiszowe): Marcin Grabowski / Andrzej Bruner Gulczyński (kontrabas), Maciej Drapiński (akordeon), Natan Kosętka (skrzypce).

Występują:

Ada Dec,
Maria Kierzkowska,
Karina Krzywicka,
Anna Magalska,
Małgorzata Pauka (gościnnie),
Jolanta Teska,
Agnieszka Wawrzkiewicz,
Ewelina Miąsik (operatorka kamery),
Michał Darewski,
Paweł Kowalski,
Niko Niakas,

Czas trwania: 3 godziny (z przerwą)

Fotografie: Wojtek Szabelski


Recenzje:

Widzowie o spektaklu:

 Cudowna fantazja reżysera, genialne postaci prezentujące paletę emocji oraz ogrom talentu i charyzmy aktorów oraz cudowna muzyka na żywo.


Partner główny:

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.

zapisz się