Plakat do spektaklu „Pola Negri. Fabryka Snów” - Fantazja sceniczna z muzyką na żywo. Na plakacie są dwie kobiety i mężczyzna. Na pierwszym planie jest kobieta w złotej bluzce. Ma krótką perukę. Patrzy w przód. Za nią stoi mężczyzna w garniturze oraz kobieta w niebieskiej sukience. Mężczyzna patrzy w lewo, kobieta w prawo. Wszyscy trzymają w lewej ręce pistolet. Tło plakatu jest fioletowe. Na środku tła jest pomarańczowe koło z refleksami światła.

Michał Chludziński, Łukasz Czuj

Pola Negri. Fabryka snów

Reżyseria: Łukasz Czuj

Fantazja sceniczna z muzyką na żywo

Duża Scena


125 lat temu niedaleko Torunia urodziła się Apolonia Chałupiec – pierwsza polska celebrytka… Już jako 17-latka debiutuje w filmie Niewolnica zmysłów. Wkrótce później przyjmuje pseudonim: Pola Negri.

W wieku 26 lat Pola wyrusza do Hollywood, gdzie staje się gwiazdą kina niemego i najlepiej zarabiającą aktorką tamtych czasów. Prasa rozpisuje się o jej romansach z Charlie Chaplinem czy Rudolphem Valentino, a ona sama świadomie kreuje swój wizerunek symbolu seksu i femme fatale. Dobra passa jednak słabnie, a Negri zaczyna pracę dla niemieckiej wytwórni UFA kontrolowanej przez Josepha Goebbelsa.

Spektakl Łukasza Czuja to opowieść o aktorce, która z polskiej prowincji dotarła na sam szczyt fabryki snów, ale też historia narodzin show-biznesu. O oprawę muzyczną zadba zespół wykonujący na żywo utwory rozpięte między jazzem lat 20., swingiem a współczesnym popem. Rozrywkowa formuła zmiesza się z refleksją nad kontrowersyjnymi wyborami i kompromisami, jakich dokonują artyści.

Premiera: 14 stycznia 2023 r.
Czas trwania: 3 godziny (z przerwą)
Ceny biletów: 65 zł – normalny, 55 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Trailer [wideo]:


Podcast Ucho Horzycy:


Reżyseria: Łukasz Czuj
Scenariusz: Michał ChludzińskiŁukasz Czuj
Teksty piosenek: Michał Chludziński
Scenografia i kostiumy: Elżbieta Rokita
Choreografia: Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka
Muzyka: Marcin Partyka
Korepetycje muzyczne: Igor Nowicki
Zespół muzyczny pod kierownictwem Igora Nowickiego (fortepian, instrumenty klawiszowe): Marcin Grabowski / Andrzej Bruner Gulczyński (kontrabas), Maciej Drapiński (akordeon), Natan Kosętka (skrzypce).

Obsada:

Pola I – Ada Dec,
Pola II – Małgorzata Pauka (gościnnie),
Pola III – Agnieszka Wawrzkiewicz,
Pola IV – Maria Kierzkowska,
Pola V – Anna Magalska,
Pola VI – Karina Krzywicka,

John Milton – Agent Poli Negri w postaciach wielu, podejrzanych tudzież historycznych – Michał Darewski,

Mojra I – Jolanta Teska,
Mojra II – Paweł Kowalski,
Mojra III – Niko Niakas.

Ewelina Miąsik (operatorka kamery),

Fotografie: Wojtek Szabelski


Recenzje:

Widzowie o spektaklu:

 Cudowna fantazja reżysera, genialne postaci prezentujące paletę emocji oraz ogrom talentu i charyzmy aktorów oraz cudowna muzyka na żywo.Partner główny:

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.