Thom Luz i Bernetta Theaterproduktionen, Zurych/Szwajcaria

Pieśni bez słów

Reżyseria: Thom Luz

Teatr Thoma Luza skupia się na napięciach między muzyką a słowem, tworzy prowokacyjne obrazy, niepowtarzalną atmosferę, magię, przez którą dźwięk przenika bez przeszkód. Artysta uznawany jest za kontynuatora estetyki Christopha Marthalera. W Pieśni bez słów razem z kompozytorem Mathiasem Weibelem rozbudowują cykl fortepianowy Mendelssohna-Bartholdy’ego o tym samym tytule o nieoczekiwane dźwięki, pogłosy i obrazy. Pięcioro niezwykłych muzyków-performerów odtwarza minuta po minucie, dźwięk po dźwięku wypadek samochodowy, do którego doszło nocą na leśnej polanie. Muzyczny spektakl opowiada o szoku i osłupieniu, zniszczeniu i przyszłości, życiu i śmierci.

Szwajcarski reżyser gościł już na Kontakcie w 2018 roku, kiedy zaprezentował przedstawienie Leonce i Lena wg Buechnera, a w 2021 roku widzowie obejrzeli film Wolkendienst (Usługa w chmurze), będący zapisem realizacji spektaklu Chmury, Ptaki, Plutos na motywach Arystofanesa.

Spektakle:

21 maja godz. 17:15

22 maja godz. 17:30

Czas: 1 godzina 30 minut

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.

zapisz się