Mulholland Drive

Premiera: 7 stycznia 2018 r.


W Teatrze Horzycy zainaugurujemy cykl działań, podczas których chcemy eksplorować język artystyczny na pograniczu teatru i filmu oraz poszukiwać nowych sposobów komunikacji z publicznością. Dzięki współpracy z Fundacją TUMULT projekt kamera:teatr otwiera wyjątkowe wydarzenie – spektakl na podstawie kultowego filmu Davida Lyncha ,,Mulholland Drive”. Kolejne działania w ramach cyklu będą realizowane w następnych sezonach.

Film ,,Mullholand Drive” zanurza nas w pogmatwanym, intrygującym, pełnym tajemnic i erotyzmu świecie. Kolejne obrazy zabierają nas w niepokojącą i wciągającą podróż po tajemnicach kobiecej duszy oraz świecie zdominowanym przez pieniądze i pragnienie kariery.  Poznajemy siłę fascynacji teatrem i aktorstwem. Konfrontujemy się z prawdą i kłamstwem, iluzją i rzeczywistością oraz zatracamy granicę pomiędzy tymi pojęciami. Lynch wciąga nas w intymny świat swoich bohaterów. Zainspirowani tym procesem chcemy w Teatrze Horzycy wprowadzić widzów w zakamarki teatru, które na co dzień często ukryte są przed ich spojrzeniem.  Sceny spektaklu będą odbywały się w kameralnych przestrzeniach, w kulisach, w salach prób, na korytarzach teatru. Do projektu zaprosiliśmy troje młodych  reżyserów filmowych, którzy swoje doświadczenie, wizję i wrażliwość artystyczną skonfrontują z przestrzenią teatru. Katarzyna Trzaska, Edyta Wróblewska i Maciej Marczewski wraz aktorami Teatru Horzycy przygotują sceny inspirowane trzema wątkami z ,,Mulholland Drive”. W spektaklu zostaną podjęte zarówno wątki kryminalne, jak i miłosne oraz temat badania granic pomiędzy prawdą a fikcją,  rzeczywistością a teatrem.

Widzowie zostaną podzieleni na trzy grupy liczące po 40 osób, a następnie powędrują za przewodnikami w korytarze teatru. W różnych pomieszczeniach,  pełniących na co dzień rolę zaplecza teatru, będą odbywały się dłuższe i krótsze sceny, instalacje, performance. Wszystkie grupy spotkają się podczas finału, który odbędzie się na Dużej Scenie.

Część: Betty

Reżyseria: Katarzyna Trzaska

Występują: Maria Kierzkowska, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Jolanta Teska, Niko Niakas, Michał Marek Ubysz

Część: Diane

Reżyseria: Edyta Wróblewska

Występują: Anna Magalska, Matylda Podfilipska, Anna Romanowicz-Kozanecka, Joanna Rozkosz, Agnieszka Wawrzkiewicz, Łukasz Ignasiński, Tomasz Mycan

Nagranie: Jarosław Felczykowski, Paweł Tchórzelski

Część: Adam

Reżyseria: Maciej Marczewski

Występują: Małgorzata Abramowicz, Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak, Agnieszka Wawrzkiewicz, Jarosław Felczykowski, Paweł Kowalski, Paweł Tchórzelski, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski, Bartosz Woźny, Łukasz Ignasiński

Nagranie: Mirosława Sobik, Niko Niakas, Michał Marek Ubysz

Scenografia i kostiumy: Aneta Tulisz-Skórzyńska

Światło i projekcje: Marcin Sauter

Czas trwania: 2 godziny 30 minut (z przerwami na przejście na kolejne części spektaklu)

Spektakl rozgrywa się w różnych przestrzeniach na zapleczu Teatru i występuje konieczność przemieszczania się pomiędzy nimi. Prosimy osoby mające problem z poruszaniem się o zgłoszenie tej informacji przy rezerwacji biletów. Pozwoli nam ona odpowiednio się przygotować i zadbać o Państwa komfort. Dziękujemy za wyrozumiałość.

W ramach współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu oraz Fundacją TUMULT proponujemy atrakcyjny cenowo pakiet ,,SPEKTAKL + WYSTAWA”.
Wszyscy, którzy zgłoszą się do kas teatralnych z biletem wstępu na wystawę ,,David Lynch. Silence And Dynamism”, będą mogli kupić PROMOCYJNY BILET na spektakl ,,Mulholland Drive” w specjalnej cenie: 41 zł (bilet normalny), 31 zł (bilet ulgowy). Bilet na spektakl upoważnia natomiast do zakupu w kasie CSW biletu na wystawę w cenie: 10 zł (bilet normalny), 6 zł (bilet ulgowy

 

Recenzje:

Wielkie brawa dla reżyserów i realizatorów za tak ciekawą propozycję. Za dostarczenie tylu zróżnicowanych emocji, za stworzenie świata, w którym iluzja miesza się z rzeczywistością, w którym nic nie jest takie, jak się nam zdaje, a ludzie nie są tacy, jak sobie to wyobrażamy.

Ilona Słojewska, „Dziennik Teatralny”, 10-01-2018
Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.