Beniamin Bukowski

Mazagan. Miasto

Reżyseria: Judyta Berłowska

Różne lokalizacje


Mazagan to opowieść o domu i o mieście.

Mazagan to opowieść dla  tęskniących za domem i poszukujących swojego miejsca na ziemi.

Mazagan to opowieść o nas i naszych mikroświatach wypełnionych opowieściami.

Twórcy spektaklu „Mazagan. Miasto” zapraszają widzów do udziału we wspólnej zabawie oraz eksperymencie. Inspiracją dramatu Beniamina Bukowskiego jest historia Mazaganu – miasta, które przepłynęło ocean. Leżące w Maroku portugalskie miasto zostało przeniesione do Belem w Ameryce Południowej po oblężeniu przez Maurów w 1769 roku. Mazagan dla twórców spektaklu staje się obrazem każdego domu, który budujemy tam, gdzie się zatrzymamy – choćby na krótki czas.   

Premiera: 13 kwietnia 2019 r., Klubokawiarnia PERS
Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerwy)
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy


„Mazagan. Miasto” w reżyserii Judyty Berłowskiej to spektakl wędrowny, który można zaprosić do swojego domu.

Za każdym razem grany jest w innej lokalizacji – do sprawdzenia w repertuarze.


Beniamin M. Bukowski 

„Mazagan. Miasto”

reżyseria: Judyta Berłowska 

scenografia i kostiumy: Aleksandra Żurawska 

asystentka scenografki: Katarzyna Rybarczyk 

muzyka: Sebastian Świąder 

fotografie: Bartek Warzecha 

występują:  

Anna Magalska 

Joanna Rozkosz 

Mirosława Sobik 

Wojciech Jaworski

Niko Niakas  

Grzegorz Wiśniewski 

inspicjentkasuflerka: Alicja Kostrzewska 

asystentka reżyserki: Joanna Rozkosz 


Co zrobić, żeby zaprosić spektakl „Mazagan. Miasto” do siebie?

Spektakl można zaprosić do domu, instytucji, hotelu, restauracji, klubu… Napisz na adres: edukacja@teatr.torun.pl

Otrzymasz pakiet informacji ze wszystkimi szczegółami. Następnie ekipa teatralna odwiedza proponowane miejsce spektaklu.

W Twoim domu lub innej zaproponowanej lokalizacji odbywa się wyjątkowy spektakl. Scenografią staje się wnętrze domu (instytucji, klubu…), a Ty i Twoi domownicy stajecie się gospodarzami. Pozostała część widowni to osoby, które kupiły bilety na spektakl.


Twórcy spektaklu „Mazagan. Miasto” otrzymali 3 nagrody w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.. Do Judyty Berłowskiej trafiła nagroda za reżyserię, a członkowie zespołu aktorskiego otrzymali wyróżnienie zbiorowe. Sebastianowi Świądrowi przyznana została natomiast nagroda za muzykę.


Recenzje:

Warunki, w jakich prezentowany był spektakl, uczyniły z Mazaganu piękny przykład teatru wyobraźni, w którym wykonawcy sami zmieniali rekwizyty w kolejnych scenach, stwarzając świat opowieści. Myślę, że słowo „opowieść” może być tu kluczowe. Aktorzy byli kimś w rodzaju opowiadaczy, tworzyli harmonijnie zestrojony narratorski wielogłos, a jednocześnie każdy z nich odgrywał konkretne postacie. Cała obsada sprawdziła się bardzo dobrze w tych eksperymentalnych warunkach […].

Kamila Łapicka, zteatru.pl

Aktorzy z równą czułością traktują opowieści torunian użyte w materiale źródłowym spektaklu, jak i mikrohistorie postaci przewijające się przez dramat. Każdy z zespołu jest anonimowym narratorem, na potrzeby chwili wcielającym się w figury będące świadkami upadku miasta Mazagan.

Karolina Rospondek, Teatr

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.