Hamlet

Premiera: 8 listopada 2008 roku


„Hamlet” jest pierwszą z wielkich tragedii szekspirowskich. Na toruńskiej scenie po raz ostatni był zrealizowany w 1970 roku. W obecnym sezonie z tekstem Szekspira mierzy się, reżyserka młodego pokolenia, Małgorzata Bogajewska. Hamletowi ukazuje się duch Hamleta-ojca, starego króla, który wyznaje księciu prawdę o swojej śmierci. Został zamordowany przez swojego brata – obecnego króla. Honor nakazuje młodemu Hamletowi dopełnienie synowskiej roli – pomszczenia zabójstwa ojca. Od tej pory Hamlet konfrontuje kłamstwa z rzeczywistością, rzucając na szalę przyjaźń i miłość. Hoduje w sobie mordercę, powoli dojrzewa do zbrodni.  W toruńskim przedstawieniu świat podszyty jest bólem, a w krok za każdą tragedią podąża błazen.


Udział biorą: Małgorzata Abramowicz/Agnieszka Wawrzkiewicz, Maria Kierzkowska, Aleksandra Lis, Anna Magalska-Milczarczyk, Matylda Podfilipska, Mirosława Sobik, Wanda Ślęzak (gościnnie), Jolanta Teska, Mieczysław Banasik, Dariusz Bereski, Jarosław Felczykowski,  Radosław Garncarek, Paweł Kowalski, Marek Milczarczyk, Tomasz Mycan, Niko Niakas, Grzegorz Woś, Michał Marek Ubysz.

Czas trwania: 2 godz. 40 min. (z przerwą)

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.